wtorek, 30 styczeń 2018 13:19

Ochrona dla smartfona

Ciężko sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez małego urządzenia codziennego użytku - smartfona. Jest dzisiaj czymś oczywistym, czymś, z czego korzystamy od rana do wieczora. Jednocześnie jest to sprzęt dość delikatny, a więc już upadek z niedużej wysokości może go uszkodzić. Ważne więc, aby pamiętać o jego zabezpieczeniu, a jak najlepiej to zrobić?

Dla każdego coś innego

Jak więc zabezpieczyć telefon? Oczywiście korzystając z etui, czyli małej osłonki na telefon, która spełnia też funkcję dekoracyjną. Nie ma jednego rodzaju etui, a więc każdy - wedle potrzeb - powinien tak je dobrać, aby najlepiej się sprawdzało. Na przykład osoby aktywne powinny wybrać pokrowiec z paskiem, który można zamocować na ręce, osoby fizyczne pracujące często w ciężkich, niebezpiecznych warunkach, muszą zaś zdecydować się na coś solidniejszego - na futerał lub kaburę. Jak więc widać, na rynku znajdziemy różne rodzaje etui, a to, jakie będzie dla nas odpowiednie, musimy na spokojnie przeanalizować.

Chyba najpopularniejsze są etui z klapką zasłaniająca ekran. Dostępne są praktycznie dla większości telefonów, na przykład niezawodny smartfon samsung z klapką jest czymś powszechnym, często spotykanym, bo pasuje do niego idealnie, a co najważniejsze - chroni przed różnymi negatywnymi czynnikami. Tu je znajdziecie: https://www.euro.com.pl/etui-do-telefonow,typ!etui-z-klapka.bhtml Poza tym każdy telefon na tym zyskuje, bo taka osłonka spełnia też funkcję dekoracyjną. Tak więc, chociaż to wygodna, łatwo dostępna, a przy tym estetyczna ochrona, to jednak ma swoje wady, szczególnie to, że nie jest tak odporna na uszkodzenia mechaniczne. Co więc będzie lepsze pod tym względem?

Co na trudne warunki?

Tutaj zdecydowanie sprawdzą się kabury, jakie wykonane są z grubej skóry, które skutecznie chronią smartfona przed nawet poważniejszymi wypadkami. Są łatwe do przymocowania do spodni i paska, i chociaż to najbardziej kosztowna forma ochrony, to jednak jak zależy nam na długim, bezproblemowym działaniu smartfona, warto się na kaburę zdecydować.

Co jeszcze?

Innym sposobem na ochronę telefonu są wsuwki i kieszonki, ale tutaj nie ma co oczekiwać niezawodnego zabezpieczenia. Ich zadaniem jest ochrona smartfona bardziej przed zarysowaniami lub delikatnymi uszkodzeniami. Raczej nie ma co liczyć na to, że spadające z dużej wysokości urządzenie nie ucierpi podczas tego zdarzenia. Poza tym te rodzaje etui mają inne wady, a najbardziej denerwujące jest to, że mamy utrudniony dostęp do ekranu, bo żeby skorzystać z telefonu musimy najpierw wyciągnąć go z kieszonki.

Wybór jak widać, jest spory, a to, jaki model wybierzemy, zależy głównie od tego, jak korzystamy z telefonu. Optymalnym rozwiązaniem jest etui z klapką, ale jak pracujemy fizycznie, to może lepiej zainwestować w kaburę i nie martwić się o to, że zniszczymy telefon?

© 2013-2020 by SN2.EU