środa, 16 kwiecień 2014 17:14

Kieszeń na dysk twardy Zalman

ZALMAN ZM-WE450. ZALMAN ZM-WE450.

 

Do oferty firmy ZALMAN dołącza dziś wielofunkcyjne urządzenie przenośne ZM-WE450. Ta zewnetrzna kieszeń na dysk twardy to nie tylko wygodny sposób przenoszenia danych zgromadzonych na HDD czy SSD, ale też wiele użytecznych funkcji mobilnych.

 

Po zamontowaniu 2.5” napędu w kieszeni ZM-WE450 możemy zabrać nasze dane, gdzie tylko chcemy i za pośrednictwem bardzo szybkiego portu USB 3.0 przenosić je na inne komputery. Takie połączenie nie jest jednak jedynym sposobem udostępniania zasobów dysku – kieszeń ZM-WE450 wyposażona została ponadto w wysokiej klasy moduł Wi-Fi. Dzięki obsłudze standardów 802.11 b/g/n kieszeń firmy ZALMAN może bezprzewodowo przesyłać dane do nawet 5 użytkowników jednocześnie z zachowaniem wysokiej szybkości transmisji. Pozwoli to na przykład na odtwarzanie z pamięci dysku filmu w rozdzielczości Full HD przez sieć Wi-Fi na 5 różnych ekranach.

Bolączką użytkowników wielu smartfonów i tabletów jest stosunkowo niewielka pojemność ich pamięci. Umożliwia zgromadzenie jedynie niewielkiej ilości multimediów. Dzięki przenośnej kieszeni ZM-WE450 wyposażonej w moduł Wi-Fi problem dostępności całej biblioteki filmów, muzyki, zdjęć czy dokumentów znika. Firma ZALMAN przygotowała dedykowane aplikacje dla najpopularniejszych systemów – iOS i Android – które pozwolą przeglądać zasoby dysku i bezprzewodowo odczytywać zapisane tam treści na urządzeniach mobilnych.

Co więcej, połączenie Wi-Fi z kieszenią ZALMANA nie oznacza utraty dostępu do Internetu, bowiem ZM-WE450 może też pełnić rolę mostka internetowego, łącząc się w tym celu z inną siecią WLAN. Aplikacja Z-Drive Air dostępna w AppStore i Google Play pozwala na streaming multimediów, pobieranie i zapisywanie danych z dysku/na dysk, zarządzanie plikami oraz szybki podgląd zdjęć, filmów i muzyki.

Innym mankamentem wielu urządzeń przenośnych jest niewielka żywotność baterii. Także i tutaj z pomocą przychodzi ZALMAN ZM-WE450. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 5200 mAh, w jaką wyposażono produkt, pozwala nie tylko na długotrwałą bezprzewodową pracę (do 6,5 godziny streamingu w Full HD), ale też dzielenie się tą energią z innymi urządzeniami. Kieszeń może bowiem pełnić funkcję power banku. Podłączając nasz smartfon lub tablet do portu USB, możemy w każdej chwili ładować jego baterię.

Kieszeń ZALMAN ZM-WE450 obsługuje dyski SSD/HDD w formacie 2.5” o pojemności do 2 TB ze złączami SATA I, II i III (do 300 Mb/s). Zamknięte w stylowej, grafitowej obudowie urządzenie ma rozmiary 135 (D) x 88 (S) x 22,7 (W) mm. Komunikuje się z komputerem za pośrednictwem portu USB 3.0 (maksymalna przepustowość 5 Gb/s) lub 2.0 (do 480 Mb/s), a także bezprzewodowo w standardach 802.11 b/g/n (do 150 Mb/s). Do zestawu dołączono praktyczny płócienny woreczek, gumowe nóżki, zestaw śrubek do montażu dysku, kabel USB 3.0 oraz śrubokręt.

Specyfikacja:

Model

ZALMAN ZM-WE450

Obsługiwane interfejsy USB

2.0

3.0

Obsługiwane interfejsy SATA

I, II, III (do 300 Mb/s)

Obsługiwane standardy Wi-Fi

802.11 b/g/n

Kompatybilne typy i rodzaje dysków

2.5” - SSD, HDD, do 2 TB pojemności

Maksymalna prędkość transferu danych

480 Mb/s (dla USB 2.0)

5 Gb/s (dla USB 3.0)

150 Mb/s (dla 802.11 n)

Funkcjonalności

Bezprzewodowy dysk przenośny

Dysk zewnętrzny USB 3.0

Power bank

Ładowanie

Z portu USB

Wymiary

145 (D) x 88 (S) x 22.7 (W) mm

Bateria

Litowo-polimerowa o pojemności 5200 mAh

Kompatybilne systemy plików

FAT32, NTFS

W zestawie

Śrubokręt, płócienny woreczek, kabel USB 3.0, śrubki montażowe, gumowe nóżki, instrukcja obsługi

 

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna urządzenia ZALMAN ZM-WE450 wynosi 259 zł brutto.
Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji:
www.zalman.com

 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2020 by SN2.EU