piątek, wrzesień 29, 2023
wtorek, 28 sierpień 2012 20:07

Jaką mam sylwetkę?

Różne rodzaje figur oraz ich określanie kojarzą się bardziej z kobietami. To wśród nich są klepsydry, jabłka czy gruszki. Ale nie tylko! Również u panów można zauważyć pewne specyficzne cechy, które klasyfikują ich do takiego czy innego typu sylwetki. Warto wiedzieć kim jesteśmy – ołówkiem, gruszką, odwróconym A a może jabłkiem? To jest przydatne szczególnie przy kupowaniu garniturów, których kroje są ściśle dopasowywane do wzorów sylwetek.

Ołówkowy gość
Jesteś szczupły i niesamowicie wysoki. Masz niesamowicie długie ręce i nogi sięgające do nieba. Z daleka przypominasz chodzący ołówek. Twój obwód bioder, brzucha i klatki piersiowej jest praktycznie identyczny, dzięki czemu przypominasz monolityczny słup. To nic złego! Nie musisz się przynajmniej martwić o ubrania, ponieważ praktycznie wszystkie na Ciebie pasują. No, może nie zawsze – czasami za krótkie nogawki lub rękawy sprawiają wrażenie zdjętych z młodszego brata. Jedyny problem to taki, że raczej nie pochwalisz się zbytnio muskulaturą, ponieważ na Twoje ciało składa się głównie skóra i kości.

Co powinien ubierać ołówek? Na pewno koszulki, swetry i bluzy z dużymi i wyraźnymi wzorami, które optycznie poszerzą klatkę piersiową. Najlepsze będą poziome paski, unikaj jednak wąskich pionowych, które mogą Cię jeszcze bardziej wyszczuplić. Mile widziane są także duże napisy lub tradycyjne romby. Jeśli jednak chodzi o fasony, to możesz w nich przebierać jak w ulęgałkach – będą na Ciebie pasować zarówno wąskie spodnie rurki, jak też bojówki czy dzwony. Od Ciebie zależy co na siebie włożysz, bo wszystko będzie dobrze wyglądało.

Okrągły jak jabłuszko
Twoim głównym problemem jest fakt, że tkanka tłuszczowa równomiernie rozłożyła się na rękach, nogach, udach i skoncentrowała na brzuchu. Masz raczej krótkie nogi a szerokość bioder i ramion jest do siebie zbliżona. Jednak to co dominuje w Twoim wyglądzie to brzuch – masywny i nie dający się ukryć pod źle dobranymi ubraniami. Właściwie jesteś przeciwieństwem Pana Ołówka – jesteś sporo niższy a z daleka przypominasz sympatyczną kuleczkę. Co nie jest znowu takie dobre, ponieważ udowodniono, że nadwaga tego typu jest jedną z niebezpieczniejszych, ponieważ bardzo obciąża stawy i układ krążenia. Lecz nie martw się, jeśli diety nie działają, zawsze możesz użyć ubrań, aby optycznie się wyszczuplić.

Co powinieneś nosić? Stonowane t-shirty, najlepiej z małymi wzorami oraz swetry z cienkiej dzianiny z dekoltami w serek. Jeśli lubisz lub musisz nosić marynarkę, to wybieraj taką, która sięga Ci do połowy bioder. Spodnie, najlepiej biodrówki, powinny być proste, w ciemnym kolorze (jednak unikaj czarnego!), a nogawka powinna sięgać do obcasa. Noś pasek lub szelki oraz unikaj jak morowej zarazy ubrań ze sztywnych lub mocno wzorzystych materiałów. Nie noś spodni, które musiałbyś naciągać na brzuch – to tylko go optycznie powiększy i skupi uwagę na odznaczających się fałdkach!