niedziela, czerwiec 04, 2023
wtorek, 28 sierpień 2012 20:10

Jaką mam sylwetkę? cz. 2

Mężczyźni są różni – jeden wysoki jak Pałac Kultury, inny okrąglutki jak pączek albo atletyczny jak Apollo Belwederski. To idealny dowód na to, że różne rodzaje figur nie dotyczą wyłącznie kobiet, ale także mężczyzn. Dowiadując się, jakim typem sylwetki dysponujemy, o wiele łatwiej dobierzemy idealne dla siebie ubranie oraz pozbędziemy się problemu ze źle dopasowaną koszulą lub garniturem. Tak więc Panowie – zerknijcie poniżej!
Atletycznie odwrócone A
Jesteś szeroki w barach i niesłychanie wąski w biodrach. Przypominasz odwróconą marchewkę, która dysponuje dość pokaźnymi mięśniami. Nic tylko pomarzyć! Szczególnie, że zapewne należysz do tych mężczyzn, którzy znajdują odrobinę czasu, aby zadbać o swoją kondycję. Kobiety marzą o kimś takim jak Ty, ponieważ wyglądasz jak ucieleśnienie męskości. Szerokie ramiona, zgrabny brzuch i tyłek to Twoje atuty!  Z drugiej strony jednak prawie na pewno posiadasz czasem problem z właściwym dopasowaniem ubrań. Jedne zbyt obcisłe, inne za bardzo wiszą na Twoim brzuchu.
Dlatego – co powinien ubierać Pan Atletyczny? Jeśli chodzi o kolory lub wzory, to masz pełną dowolność. O wiele lepiej jest jednak skupić się na kwestii fasonów. Należy unikać ubrań zbyt ciasnych lub zbyt luźnych, ponieważ optycznie poszerzają i tak już dość szerokie barki. Nie zaleca się także noszenia golfów – najlepsze będą dekolty w łódeczkę lub półokrągłe. Najlepsze spodnie to takie, które posiadają kieszenie z boku, dzięki czemu nieco poszerzą biodra. Unikaj noszenia wszystkich części ubioru w jednym kolorze – to może nieco przytłoczyć i sprawić wrażenie napakowanego ochroniarza.

Gruszkowo mi!
Posiadasz dość szczupłe ramionka oraz wyraźnie zaznaczone biodra i brzuch. Do tego dochodzą dość masywne uda oraz kobieco wyglądająca pupa. Niestety, taki już los męskiej gruszki, że przypomina on damską sylwetkę. Jednak często zdarza się tak, że do typu gruszki zaliczasz się tylko ze względu na drobny problem z ciut za dużym brzuszkiem. Reszta wygląda niemalże idealnie, prawie jak ołówek, tylko jesteś odrobinkę niższy i bardziej wysportowany. Jak więc zasłonić kobiece kształty lub niezbyt miły dla oka brzuch?
Najlepsze będą dla Ciebie ubrania bez wzorów, ponieważ optycznie wyszczuplą sylwetkę. Jeśli musisz ubrać się elegancko, zamiast krawata wybierz elegancką muszkę. Nie stosuj zbyt dużych kontrastów pomiędzy poszczególnymi partiami ubrań, ponieważ tylko niepotrzebnie podzielisz swoją sylwetkę na pół, wydzielając granicę na brzuchu. Spodnie wybieraj te z podwyższoną talią i bez mankietów. Unikaj zbyt obcisłych ubrań oraz pasków.