piątek, wrzesień 29, 2023
środa, 02 listopad 2011 16:11

Zombie Boy pojawi się w Warszawie na pokazie De La Garza!

Znany na całym świecie model o kontrowersyjnym wyglądzie będzie gościem honorowym pokazu już 10 listopada w Soho Factory.10 listopada Rodrigo De La Graza, meksykański projektant mieszkający i tworzący w Polsce, zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję “Weekend Warrior”. Gościem specjalnym pokazu będzie Rick Genest, znany na całym świecie jako Zombie Boy.

To już drugie spotkanie na płaszczyźnie zawodowej Rodrigo De La Garza i Zombie Boya. Kanadyjski model, charakteryzujący się kontrowersyjnymi, upodabniającymi go do zombie tatuażami, w maju odwiedził warszawski Glam Club. Ubrany był w niezwykle charakterystyczny żółty garnitur projektu De La Garza. Zombie Boy był wówczas twarzą kolekcji De La Garza wiosna-lato 2011.

Rick Genest, po długim okresie bezdomności został odkryty przez dyrektora kreatywnego domu modu Mugler, Nicola Formichettiego (zaprojektował wszystkie najbardziej   kontrowersyjne kreacje Lady Gagi) i niemal natychmiast stał się twarzą kolekcji. Miesiąc później wystąpił u boku Lady Gagi w jednym z jej teledysków (Born This Way). Ponownie znalazł się na wybiegu podczas Paris Fashion Week, gdzie był jedynym męskim modelem prezentującym kolekcję damską Muglera. Już 10 listopada Zombie Boya będzie można zobaczyć w Polsce, gdzie wystąpi na pokazie De La Garza w warszawskim klubie Soho Factory.

Rodrigo De La Garza, który do tej pory pod marką De La Garza projektował odzież tylko dla mężczyzn, 10 listopada po raz pierwszy przedstawi także propozycje dla pań. Kolekcja męska to ambitny eklektyzm stylów i osobowości. Od szytych na miarę garniturów, poprzez skórzane kurtki, aż po dopasowane koszule oraz srebrne i skórzane akcesoria – “Weekend Warrior” to różnorodna oferta łącząca w sobie splendor, oryginalność, ekstrawagancję i to, co stanowi motto projektanta – ponadczasową klasykę.
Premierowa kolekcja damska De La Garza to kobieca elegancja, ponadczasowość i klasyka z domieszką awangardy. W propozycjach zarówno na dzień jak i na wieczór przeważają  biel, czerń, szarość i elementy czerwieni. W kolekcji “Weekend Warrior” znajdziemy seksowne, skórzane marynarki, gładkie spódnice ołówkowe, miękkie kożuchy i oczywiście sukienki oraz suknie wieczorowe, których nie może zabraknąć w propozycji dla eleganckich, a jednocześnie odważnych kobiet.

Rodrigo De La Garza, pochodzi z Meksyku. Specjalizuje się w projektowaniu mody męskiej, przeznaczonej dla mężczyzn ceniących sobie elegancję ze szczyptą awangardy. Kolekcje szyte są w Polsce z tkanin sprowadzanych z Włoch, Wielkiej Brytanii i Chile. Prezentowane są w The Protagonisa Showroom przy ulicy Bema 65 w Warszawie.