poniedziałek, lipiec 22, 2024
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:57

Kurtki rowerowe

Kurtka na rower Kurtka na rower

Kurtki rowerowe zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o komforcie podczas jazdy. W artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

Wentylacja

Podczas intensywnej jazdy rowerem ciało generuje ciepło. Wiele kurtek rowerowych posiada wygodnie umieszczone otwory wentylacyjne - zazwyczaj na górnym rękawie lub pod pachą - które pomagają wypromieniować dodatkowe ciepło ciała generowane podczas wysiłku.

Wodoodporność

Najlepsze kurtki pozwalają uciec dużej ilości wilgoci bez wpuszczania zbyt dużej ilości wiatru lub wilgoci. Ale zapłacisz za nie więcej. Wodoodporna membrana jest wykonana z tysięcy mikroskopijnych perforacji na tyle dużych, że pozwalają na wydostawanie się pary wodnej, ale na tyle małych, że zapobiegają przedostawaniu się do środka kropel wody, zapewniając suchość wewnątrz i na zewnątrz.

Oddychalność

Oddychalność jest miarą tego, ile wilgoci może przenosić membrana. Wilgoć oznacza tutaj pot, a jeśli Twoja kurtka nie oddycha, będziesz w niej przemoczony podczas ciężkiego wysiłku, co poważnie cię ochłodzi, gdy temperatura na zewnątrz będzie niska.

Wiatroszczelność

Zazwyczaj kurtki wiatroszczelne zapewniają dobrą ochronę w umiarkowanych warunkach pogodowych. Kurtki wiatroszczelne są najlżejszym i najbardziej kompaktowym typem kurtki rowerowej. Jeśli zależy Ci na lekkiej jeździe, a nie przeszkadza Ci, że się zamoczyłeś, to jest to właściwy typ kurtki dla Ciebie. Odpowiednio dobrana kurtka przeciwwiatrowa na rower zapewni Ci odpowiedni komfort jazdy.

Widoczność

Nie trzeba dodawać, że widoczność jest ważna, jeśli chodzi o jazdę na rowerze, zwłaszcza w nocy lub w miesiącach zimowych. Nic więc dziwnego, że większość kurtek rowerowych jest hi-vis lub przynajmniej posiada odblaskowe pasy na ramionach i rękawach.

Odpowiednio dobrana kurtka ma nie tylko zapewnić Ci ciepło i suchość w trudnych warunkach pogodowych, ale także zagwarantować pełen komfort jazdy. Poszukaj takiego modelu, który pozwoli na umieszczenie pod spodem warstw, ale nie będzie na tyle ciasny, aby ograniczyć ruch. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź dokładnie interesujące Cię modele pod kątem powyższych czynników.

Media