poniedziałek, lipiec 15, 2024
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 17:27

Workery, trapery, a może eleganckie trzewiki? – wybór męskich butów na zimę

Buty męskie Buty męskie

Współcześni mężczyźni coraz bardziej przywiązują uwagę do każdego elementu swojego wizerunku. Jednym z głównych jego aspektów są oczywiście buty, które nie tylko powinny nienagannie się prezentować, ale i być dostosowane do warunków atmosferycznych czy okazji. Wiele trudności może nastręczać obuwie na zimę – jakie możliwości w tej materii mają panowie?

 

Różne rodzaje materiału

Jedną z podstawowych kwestii jest oczywiście to, z jakiego materiału buty zimowe zostały wykonane. Dlaczego? Otóż ma to wpływ nie tylko na tak podstawowy aspekt, jakim jest wygląd butów, ale i ich trwałość. Trwałość z kolei oznacza, że będziesz mógł cieszyć się ich dobrym stanem przez dłużej niż jeden sezon. Producenci obuwia na zimę mają przy tym cały arsenał środków, aby zadowolić każdego potencjalnego klienta.

Wiele osób, zapewne również Ty, przynajmniej raz stanęło przed decyzją: skóra naturalna czy sztuczna? Zarówno zwolennicy jednego, jak i drugiego rozwiązania, mogą wskazać zalety i minusy każdego z nich. Skóra naturalna z pewnością wyróżnia się odpornością na niskie temperatury i tym, że przepuszcza powietrze. Dodatkowo są wytrzymałe, ponieważ nie ulegają odkształceniom. Ze względów ideologicznych lub innych, niektórzy decydują się na materiały syntetyczne. Na uwagę zasługują modele wykonane z zamszu czy nubuku.

Pamiętaj, że każdy z tych rodzajów materiałów będzie inaczej reagować na warunki atmosferyczne, a tym samym wymagać od nas innej pielęgnacji.

Buty zimowe do różnych stylizacji i okazji

Nie bez znaczenia przy wyborze konkretnego modelu jest oczywiście to, na jakim podłożu będą używane i z jakimi innymi elementami garderoby będą zestawiane. Popularnym wśród panów typem obuwia na zimę są ocieplone trzewiki. Dobrze sprawdzą się do casualowych stylizacji: dżinsów, koszuli, swetra i kurtki. Do mniej formalnych strojów możesz śmiało włożyć trapery męskie, które panowie często cenią sobie za wygodę noszenia. Do eleganckiego zimowego płaszcza również sprawdzą się trzewiki i sztyblety – lepiej w czasie mroźnych dni zrezygnować z półbutów.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Jeśli jesteś na etapie wyboru zimowych butów, zwróć uwagę na:

  • Wyższą cholewkę, aby opady deszczu czy śniegu trafiły na barierę i nie zamoczyły stóp,
  • Grubą podeszwę – stanowi ona izolację przed zimnym podłożem, jak również chroni buty przed solą i wilgocią,
  • Ocieplenie - podczas minusowych temperatur, jest wręcz niezbędne.

Biorąc pod uwagę wszystkie z wymienionych czynników, z pewnością wybierzesz model idealny dla siebie!

Media