poniedziałek, 06 kwiecień 2020 17:16

Krawat, czyli idealny dodatek do męskiej stylizacji

Trendhim - Krawat Trendhim - Krawat

Krawat jest elementem eleganckiego stroju, który skutecznie podkreśla jego formalność. Uważa się go za jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych części męskiej garderoby. Wielu mężczyzn ma problem z odpowiednim doborem krawatu, a także z odpowiednim go zawiązaniem. Dobrze dobrany i zawiązanym odpowiednim węzłem krawat, potrafi być mocnym dopełnieniem wizerunku. W jaki sposób dobierać krawat i jakie są jego najpopularniejsze wzory i kolory?

 

 

Dobrze dobrany krawat, czyli subtelne dopełnienie eleganckiego wizerunku

W naszej cywilizacji krawat znany jest od wielu wieków. Jego początków można szukać już w starożytnych Chinach, ponieważ żołnierze składający się na Terakotową Armię mają na szyjach zawiązane wąskie chusty. Obecną formę krawata zawdzięczamy Chorwatom, ponieważ to oni rozpowszechnili go na całą Europę. Stało się to za sprawą chorwackich najemników, którzy stacjonowali u francuskiego króla Ludwika XIV. Król podczas przeglądu swoich wojsk w 1660 roku, zwrócił uwagę na chorwackich najemników, którzy mieli na szyjach bardzo ozdobne i charakterystyczne chusty. Ten element garderoby tak bardzo przypadł królowi do gustu, że nadał tej formacji nazwę Royal Cravattes, skąd później wzięła się nazwa krawata. Król włączył krawat do swojego oficjalnego stroju i stał się on tak popularny, że zaczęto nosić go także w Anglii, oraz innych państwach Europejskich.

W jaki sposób dobierać krawat?

Dobierając krawat, powinniśmy kierować się nie tylko kolorystyką naszego garnituru, ponieważ równie ważna jest w tym wypadku karnacja, czy nawet kształt twarzy. Co ciekawe, blondyni powinni postawić na krawaty w jasnych odcieniach, natomiast mężczyźni z ciemną karnacją mogą pozwolić sobie na noszenie krawatów o bardziej nasyconych i kontrastowych kolorach. Nie bez znaczenia jest również długość krawata, która powinna kończyć się na klamrze od paska. Warto także nauczyć się kilku popularnych węzłów, które potrafią skutecznie dodać szyku i elegancji. Krawaty są dziś bardzo popularne także wśród młodzieży, za sprawą filmów i seriali, takich jak chociażby Peaky Blinders, w którym lansowana jest elegancka moda lat 20. i 30. Z tego powodu każdy mężczyzna chce kupić krawat, który będzie nie tylko estetyczny i stylowy, ale także dobry gatunkowo. Na szczególną uwagę zasługuje sklep internetowy TRENDHIM, który posiada szeroką ofertę krawatów, które zaskakują swoją wysoką jakością. Krawaty dostępne na ich stronie możecie znaleźć tutaj https://www.trendhim.pl/krawaty-c.html.

Trendhim - Ciemnogranatowy krawat jedwabny w kropki

Trendhim - Ciemnogranatowy krawat jedwabny w kropkiDobierając
krawat do niebieskiego lub czarnego garnituru, dobrze postawić na klasyczny krawat w ciemnogranatowym kolorze https://www.trendhim.pl/ciemnogranatowy-krawat-jedwabny-w-kropki-8-cm-p.html. Ten konkretny model ze sklepu TRENDHIM wykonany został z miękkiego jedwabiu, a całość dopełniają jasne delikatne kropki.

Wybór odpowiedniego krawatu jest niezmiernie ważny, ponieważ wpływa on na całokształt męskiej stylizacji. Z tego powodu każdy mężczyzna powinien miech ich w szafie co najmniej kilka.

 

Wyświetlony 98 razy
© 2013-2019 by SN2.EU