czwartek, 05 wrzesień 2019 12:33

Niezwykłe 130-te urodziny Lee Jeans: Stworzone w Kansas

Lee Kansas Campaign Lee Kansas Campaign

Mija 130 lat od momentu powstania Lee Jeans. Aby uczcić tę rocznicę, marka rusza z nową kampanią reklamową i powraca do Kansas, miejsca swoich narodzin.

Przedsiębiorczy i nowatorski duch założyciela – H.D Lee – zawsze zasługiwał na uznanie, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z nowym pokoleniem niezwykle twórczych i utalentowanych ludzi i poprosiliśmy ich, by zaprezentowali nową kolekcję. Zrobili to z miłości do Lee Jeans, swojego miasta i jeszcze jednego ważnego powodu – zamiłowania do innowacji, które dzielą z H.D Lee.

H.D Lee zakładał swoją legendarną markę pełen nadziei, pomysłów i innowatorskich rozwiązań. Dokładnie ten sam duch towarzyszy twórcom, budowniczym i projektantom z Kansas, którzy swoje pionierskie pomysły przekuwają w coś trwałego, co jest wizytówką tego wspaniałego miasta. W tej utalentowanej grupie są przedstawiciele najróżniejszych branż – od mody i muzyki przez kulinaria po projektowanie. W kampanii pojwi się między innymi artysta hip-hopowy Kye Colors, współzałożyciele studia projektowego Brasstacks, Kevin i Molly Jarvis, właściciel i szef kuchni w restauracji The Russell, Amante Domingo, autorka piosenek i piosenkarka w zespole Yes You Are, Kianna Alarid, stylistka Amy Appleton Dreyer oraz producent muzyczny i gitarzysta w Paper Planes, Danny Santell, który stworzył podkład muzyczny do kampanii reklamowej. To nowe pokolenie twórczych ludzi pojawi się w towarzyszącym jej filmie, w którym opowiedzą o swoim mieście i tym, czym jest dla nich Lee Jeans.

Marka wykorzystała również samo miasto i jego zakątki, by opowiedzieć swoją historię. Zdjęcia w kampanii reklamowej zostały zrobione w ważnych miejscach Kansas City, między innymi Crossroads. Jest to pełne życia, artystyczne centrum miasta, które stanowi idealne tło dla jesienno-zimowej kolekcji Lee. W przeszłości było to miejsce rozładunku, z którego robocze ubrania Lee były transportowane po całym kraju. To właśnie w tej części bije innowacyjne i twórcze serce miasta, a te wartości są bardzo bliskie Lee Jeans. Tutaj też znajduje się pierwotna siedziba marki – budynek z czerwonej cegły zbudowany w roku 1917, tuż po sukcesie kombinezonu Union-All, w którym powstawały pierwsze sztuki odzieży roboczej z metką Lee. Utrzymany w dobrym stanie przypomina o dziedzictwie, autentyczności i jakości – niezmiennych fundamentach Lee Jeans.

Kilka słów o historii

Założona w roku 1889 w Kansas przez Henry’ego Davida Lee firma H.D. Lee Mercantile Company zajmowała się początkowo dystrybucją artykułów spożywczych. W roku 1910 zaczęła projektować ubrania robocze, z których słynie do dzisiaj, a pierwszy kombinezon roboczy – znany jako Union All – powstał w 1913 roku. Marka szybko zyskała rozpoznawalność dzięki wysokiej jakości produktów, co zaowocowało kontraktem na uszycie mundurów dla żołnierzy armii amerykańskiej walczących podczas Pierwszej Wojny Światowej. W latach dwudziestych marka skupiła się na innowacji, czego efektem było opracowanie niezwykle wytrzymałego denimu „jelt” w roku 1925, a rok później jako pierwsza zastosowała w jeansach zapięcie na zamek błyskawiczny. W tym okresie powstały również kultowe, znane na całym świecie fasony: kurtka Loco została zaprojektowana w roku 1925 dla motorniczych i w tym samym roku miały premierę również ogrodniczki Bib oraz kurtka Cowboy. Lata 40. przyniosły kolejne świetne fasony noszone do dzisiaj – były to między innymi jeansy Rider oraz kurtka Rider zaprojektowana w 1948 roku. Rok 1954 przywitał kolejny hit. Była nim kurtka Storm Rider z ciepłą wełnianą podszewką i sztruksowym kołnierzem.

Autentyczne detale projektowe Lee

  • Naszywka Hair on Hide z naturalnej skóry bydlęcej z włosiem została stworzona w roku 1938. Ten prawdziwie kowbojski element miał logo tłoczone bezpośrednio na powierzchni.
  • Od 1946 roku tylna skórzana naszywka ma logo zapisane nierównym krojem pisma. Czcionka ta powstała na zamówienie i miała symbolizować drgnięcie zwierzęcia podczas znakowania rozpalonym żelazem. Był to kolejny ukłon w stronę kowbojskich korzeni marki.
  • W roku 1944 pojawiło się ozdobne faliste przeszycie na tylnych kieszeniach zwane „Lazy S”. Jest ono charakterystyczne dla Lee i znane również pod nazwą „longhorn-stitch” (longhorn – ang. bydło długorogie), która nawiązuje do kształtu powstającego, gdy jeździec siada na grzbiecie bydła.
  • Tylne kieszenie w kształcie tarczy to charakterystyczna cecha produktów Lee. Ich wytrzymałość zapewnia podwójny szew.
  • Przeszycia w kształcie małych krzyżyków na tylnych kieszeniach są pomysłową alternatywą dla metalowych nitów. Nie niszczą siodeł, mebli i tapicerki.
  • Kultowe zygzakowe przeszycie na kurtce Rider ma nie tylko walor ozdobny. Zostało precyzyjnie umieszczone pomiędzy guzikami dla wzmocnienia i zapobiega przesuwaniu się warstw denimu podczas rozpinania kurtki.
  • Nasze brandowane guziki są wykonane z grubego metalu. Nie rdzewieją, a ich części zostały solidnie ze sobą połączone dzięki dwóm wypustkom na dolnej części guzika. Jest to najmocniejsze mocowanie, które jednocześnie sprawia, że guzik się nie obraca.
  • Brandowane nity w kształcie bawolego oka wzmacniają tkaninę i zapobiegają rozdarciom.

Wyświetlony 175 razy
© 2013-2019 by SN2.EU