czwartek, 25 październik 2018 13:31

Lee dla Niego i dla Niej - SP19

Zainspirowani archiwalnymi fasonami oraz dziedzictwem marki stworzyliśmy elegancką kolekcję, której nie brakuje charakteru i nowoczesnego ujęcia. Oto zapowiedź wiosny 2019.

Nowy Jork, przełom lat 80. i 90., narodziny hip-hopu. Fotograf Jamel Shabazz z aparatem fotograficznym w ręce przemyka ulicami miasta i dokumentuje początki nowego gatunku muzycznego oraz codzienny styl mieszkańców w albumie „Back in the Days”. Wielu z nich wybiera w tym czasie denim Lee, by wyrazić swój styl .Ich odważne, wyraziste i świeże w formie miejskie stylizacje doskonale wpisały się wtedy w epokę i równie dobrze wyglądają dzisiaj. Proste, zdecydowane linie, schludne tkaniny i nowe sprania – to właśnie na nie stawiamy w tej kolekcji. Naszym znanym roboczym klasykom nadaliśmy stylowe linie i wykończenia, ale subtelne zmiany, które wprowadziliśmy, pozostają spójne z dziedzictwem marki. Inspiracjom z lat 80. i 90. wtórują w tej kolekcji wyraziste sprania w kolorze indygo, tkaniny o płaskim, płóciennym splocie i szersze niż dotąd fasony. Z archiwów wyciągnęliśmy również starą naszywkę, która teraz wyróżni najważniejsze fasony w kolekcji. I jeszcze jedno na sam koniec. Kolekcję uzupełniliśmy wyrazistymi napisami w nasyconych kolorach nawiązującymi do hip-hopu. Znajdziecie je na T-shirtach i bluzach, które w ten sposób zyskały pełen pozytywnej energii wygląd.

 

DLA NIEGO

Kurtkę Loco, będącą przykładem długiej historii ubrań roboczych, zaprojektowaliśmy w 1925 roku.

W kolekcji SP19 pojawi się nowym ujęciu, ale nie zabraknie na niej najważniejszych detali: 4 kieszeni z przodu, potrójnego szwu oraz wewnętrznej kieszeni, w której kiedyś noszono gazetkę kolejową.

Nasza legendarna koszula Western ma w tym sezonie ozdobne potrójne przeszycia i prosty karczek, a klasyczny roboczy model doczekał się nowych detali w stylu „Carpenter” – dużych czarnych

kieszeni z przodu, wzmocnionych rękawów, zatrzasków z logo Lee® oraz potrójnego szwu. Nowością w kolekcji męskiej SP19 są spodnie Carpenter. Potrójne przeszycia dla wzmocnienia szwów i luźniejsza, delikatnie zwężana nogawka nawiązują do oryginalnego fasonu sprzed lat. Roboczy charakter spodni podkreśla pętelka na narzędzia i duża kieszeń na boku. Tylne kieszenie mają kwadratowy kształt i zostały ozdobione prostym przeszyciem zamiast legendarnego „Lazy S”, czyli falującej linii. Spodnie Carpenter zainspirowały nas na tyle, że niektóre z ich charakterystycznych detali zastosowaliśmy również na naszych węższych fasonach. Na przykład na jeansach Luke i Rider, które ozdobiliśmy potrójnym szwem.

 

DLA NIEJ

Nowością w kolekcji damskiej SP19 będą spodnie typu Carpenter. Tak jak kiedyś, również i teraz wyróżnia je potrójne przeszycie, które zwiększa wytrzymałość.

W najnowszym wydaniu mają jednak luźniejsze nogawki oraz wysoki stan – w sam raz, żeby wetknąć za niego brzeg koszulki, oraz ukośne kieszenie z przodu, dużych rozmiarów kieszeń na narzędzia na

boku i pojemne kieszenie w tyle. Zamieniliśmy również nasze kultowe „Lazy S”, czyli falujące przeszycie na kieszeni, na proste, by lepiej wpisało się w roboczą stylistykę spodni. Spodnie Carpenter zainspirowały nas

tak bardzo, że postanowiliśmy zastosować niektóre z ich detali na naszych węższych fasonach. Znajdziecie je na przykład na kultowych jeansach Elly i Scarlett w postaci ozdobnego, potrójnego szwu.

Z naszego imponującego archiwum wyciągnęliśmy też chinosy Frisco i nadaliśmy im współczesny charakter. Uszyte z tkaniny o gładkim splocie, z szeroką nogawką, podwójnymi kantami i nowoczesnym sznytem są pełną charakteru i wyjątkowego stylu interpretacją spodni roboczych sprzed lat. Zawadiacki i androgyniczny charakter kolekcji równoważą kobiece fasony topów. Bluzki z uroczymi falbankami i eleganckie bluzy tworzą idealną parę ze spodniami o luźnych nogawkach.

Wyświetlony 222 razy
© 2013-2019 by SN2.EU