piątek, 15 listopad 2019 10:12

Lee Jeans: Stworzone w Kansas

Mija 130 lat od momentu powstania Lee Jeans. Aby uczcić tę rocznicę, marka rusza z nową kampanią reklamową i powraca do Kansas, miejsca swoich narodzin. Przedsiębiorczy i nowatorski duch założyciela – H.D Lee – zawsze zasługiwał na uznanie, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z nowym pokoleniem niezwykle twórczych i utalentowanych ludzi i poprosiliśmy ich, by zaprezentowali nową kolekcję.

Zrobili to z miłości do Lee Jeans, swojego miasta i jeszcze jednego ważnego powodu – zamiłowania do innowacji, które dzielą z H.D Lee.

H.D Lee zakładał swoją legendarną markę pełen nadziei, pomysłów i innowatorskich rozwiązań. Dokładnie ten sam duch towarzyszy twórcom, budowniczym i projektantom z Kansas, którzy swoje pionierskie pomysły przekuwają w coś trwałego, co jest wizytówką tego wspaniałego miasta. W tej utalentowanej grupie są przedstawiciele najróżniejszych branż – od mody i muzyki przez kulinaria po projektowanie. W kampanii pojwi się między innymi artysta hip-hopowy Kye Colors, współzałożyciele studia projektowego Brasstacks, Kevin i Molly Jarvis, właściciel i szef kuchni w restauracji The Russell, Amante Domingo, autorka piosenek i piosenkarka w zespole Yes You Are, Kianna Alarid, stylistka Amy Appleton Dreyer oraz producent muzyczny i gitarzysta w Paper Planes, Danny Santell, który stworzył podkład muzyczny do kampanii reklamowej. To nowe pokolenie twórczych ludzi pojawi się w towarzyszącym jej filmie, w którym opowiedzą o swoim mieście i tym, czym jest dla nich Lee Jeans.

Kevin Jarvis dla Lee

Kevin Jarvis dla Lee

Kevin Jarvis lee

Kevin Jarvis dla Lee

Kye Colors Lee

Kye Colors dla Lee

Marka wykorzystała również samo miasto i jego zakątki, by opowiedzieć swoją historię. Zdjęcia w kampanii reklamowej zostały zrobione w ważnych miejscach Kansas City, między innymi Crossroads. Jest to pełne życia, artystyczne centrum miasta, które stanowi idealne tło dla jesienno-zimowej kolekcji Lee. W przeszłości było to miejsce rozładunku, z którego robocze ubrania Lee były transportowane po całym kraju. To właśnie w tej części bije innowacyjne i twórcze serce miasta, a te wartości są bardzo bliskie Lee Jeans. Tutaj też znajduje się pierwotna siedziba marki – budynek z czerwonej cegły zbudowany w roku 1917, tuż po sukcesie kombinezonu Union-All, w którym powstawały pierwsze sztuki odzieży roboczej z metką Lee. Utrzymany w dobrym stanie przypomina o dziedzictwie, autentyczności i jakości – niezmiennych fundamentach Lee Jeans.

Kilka słów o historii

Założona w roku 1889 w Kansas przez Henry’ego Davida Lee firma H.D. Lee Mercantile Company zajmowała się początkowo dystrybucją artykułów spożywczych. W roku 1910 zaczęła projektować ubrania robocze, z których słynie do dzisiaj, a pierwszy kombinezon roboczy – znany jako Union All – powstał w 1913 roku. Marka szybko zyskała rozpoznawalność dzięki wysokiej jakości produktów, co zaowocowało kontraktem na uszycie mundurów dla żołnierzy armii amerykańskiej walczących podczas Pierwszej Wojny Światowej. W latach dwudziestych marka skupiła się na innowacji, czego efektem było opracowanie niezwykle wytrzymałego denimu „jelt” w roku 1925, a rok później jako pierwsza zastosowała w jeansach zapięcie na zamek błyskawiczny. W tym okresie powstały również kultowe, znane na całym świecie fasony: kurtka Loco została zaprojektowana w roku 1925 dla motorniczych i w tym samym roku miały premierę również ogrodniczki Bib oraz kurtka Cowboy. Lata 40. przyniosły kolejne świetne fasony noszone do dzisiaj – były to między innymi jeansy Rider oraz kurtka Rider zaprojektowana w 1948 roku. Rok 1954 przywitał kolejny hit. Była nim kurtka Storm Rider z ciepłą wełnianą podszewką i sztruksowym kołnierzem.

Autentyczne detale projektowe Lee

  • Naszywka Hair on Hide z naturalnej skóry bydlęcej z włosiem została stworzona w roku 1938. Ten prawdziwie kowbojski element miał logo tłoczone bezpośrednio na powierzchni.
  • Od 1946 roku tylna skórzana naszywka ma logo zapisane nierównym krojem pisma. Czcionka ta powstała na zamówienie i miała symbolizować drgnięcie zwierzęcia podczas znakowania rozpalonym żelazem. Był to kolejny ukłon w stronę kowbojskich korzeni marki.
  • W roku 1944 pojawiło się ozdobne faliste przeszycie na tylnych kieszeniach zwane „Lazy S”. Jest ono charakterystyczne dla Lee i znane również pod nazwą „longhorn-stitch” (longhorn – ang. bydło długorogie), która nawiązuje do kształtu powstającego, gdy jeździec siada na grzbiecie bydła.
  • Tylne kieszenie w kształcie tarczy to charakterystyczna cecha produktów Lee. Ich wytrzymałość zapewnia podwójny szew.
  • Przeszycia w kształcie małych krzyżyków na tylnych kieszeniach są pomysłową alternatywą dla metalowych nitów. Nie niszczą siodeł, mebli i tapicerki.
  • Kultowe zygzakowe przeszycie na kurtce Rider ma nie tylko walor ozdobny. Zostało precyzyjnie umieszczone pomiędzy guzikami dla wzmocnienia i zapobiega przesuwaniu się warstw denimu podczas rozpinania kurtki.
  • Nasze brandowane guziki są wykonane z grubego metalu. Nie rdzewieją, a ich części zostały solidnie ze sobą połączone dzięki dwóm wypustkom na dolnej części guzika. Jest to najmocniejsze mocowanie, które jednocześnie sprawia, że guzik się nie obraca.
  • Brandowane nity w kształcie bawolego oka wzmacniają tkaninę i zapobiegają rozdarciom.

Wyświetlony 151 razy
© 2013-2019 by SN2.EU