czwartek, 31 październik 2019 21:34

Zegarek szwajcarski – synonim precyzji i niezawodności

Zegarek szwajcarski Zegarek szwajcarski

Od wielu lat zegarek szwajcarski uważany jest za gwarancję niezwykłej punktualności, precyzji i niezawodności. W końcu nie bez powodu mówi się, że wszystko chodzi „jak w szwajcarskim zegarku”. Czasomierze te są wzorem dla wielu producentów. Co sprawia, że to właśnie te modele są tak chętnie wybierane i doceniane przez ludzi na całym świecie?

 

Zegarek szwajcarski to sprawdzona klasyka

Niezwykła jakość, jaką ma każdy zegarek szwajcarski to wynik wieloletniego doświadczenia i tradycji zegarmistrzowskich, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Każdy zegarmistrz, który ukończy szwajcarski kurs przygotowujący do tego zawodu i otrzyma dyplom ma duży powód do dumy. Niebagatelną rolę w jakości tych czasomierzy tworzą nawet najmniejsze detale wykonywane z najwyższą starannością. Całość tworzy doskonały, niezawodny mechanizm. Każdy, kto ma u siebie chociaż jeden model, z pewnością ma wrażenie, że są to czasomierze z duszą. Dla wielu ludzi to właśnie tradycja i włożona w wykonanie praca jest bardzo ważna przy wyborze czasomierza, który zechcą nosić na co dzień.

Skomplikowane i czasochłonne

Mechanizm takiego czasomierza bardzo często składa się aż z około 300 elementów, co sprawia, że na jego wykonanie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu - powinno się robić to z ogromną precyzją i dokładnością. Każdy element wymaga idealnego dopasowania i złożenia, przez co stworzenie takiego zegarka może zająć nawet 150 godzin. Najbardziej skomplikowane czasomierze wymagają nawet 2000 godzin ręcznej pracy, dlatego jest to praca wyłącznie dla najlepszych zegarmistrzów. Przez wzgląd na ogrom włożonej pracy cena czasomierza musi być proporcjonalnie wyższa, ale przez to taki model zyskuje niezwykły prestiż i dla wielu to właśnie kunszt wykonania jest najważniejszy, a cena drugorzędna.

Synonim luksusu

Oprócz kojarzenia szwajcarskich czasomierzy z punktualnością i precyzją, wielu ludzi utożsamia je także z pojęciem luksusu i życiowego sukcesu. Nie ma się co dziwić – ze względu na ich nieraz bardzo wysoką cenę nie każdy może sobie pozwolić na tak duży wydatek. Dla wielu noszenie na ręku tak wartościowego czasomierza to swoisty manifest swojej zamożności i pokazanie się w jak najlepszym świetle. Tak jak droga stylizacja, czy wartościowy samochód, również zegarek może pokazywać innym, że nasz status społeczny jest bardzo wysoki.

Światowa stolica czasomierzy

Szwajcaria odpowiada aż za ponad 50% produkcji wszystkich zegarków na świecie, co jest jednym z ogromnych osiągnięć tego małego państwa. Ciekawostką jest to, że kiedyś większość szwajcarskich czasomierzy produkowano w mieście Montreux, co można przetłumaczyć na „Zegarkowo”. Często umieszczana na modelach informacja „Swiss made” - to gwarancja, że dany model został skonstruowany i sprawdzony właśnie w Szwajcarii. Kupując zegarek z taką potrójną gwarancją jakości możemy mieć pewność, że kupujemy sprawdzony czasomierz, na którym na pewno się nie zawiedziemy.

Wyświetlony 234 razy
© 2013-2020 by SN2.EU