środa, grudzień 06, 2023
niedziela, 29 kwiecień 2018 22:13

Kuloodporna soczewka NXT w okularach Solano Sport

Wiosna w pełni! Pogoda, którą obserwujemy za oknem zachęca nie tylko do tego, aby zmienić garderobę na bardziej wiosenną, ale też żeby rozpocząć sezon na aktywność fizyczną. Przy powrocie do formy najważniejsze jest zdrowie – po okresie zimy często organizm nie jest przyzwyczajony do maksymalnego wysiłku, dlatego należy pamiętać o umiarze.

 

Do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu niezbędna jest również ochrona oczu. Kolekcja Solano Sport to propozycja dla wszystkich, którzy uprawiają różnego rodzaju sporty na zewnątrz i lubią aktywny tryb życia. W kolekcji na wiosnę lato 2018 pojawiła się nowość, czyli kuloodporne soczewki NXT.

Technologia NXT, zanim została wprowadzona na rynek, miała zastosowanie głównie w militariach jako lekki materiał odporny na pociski. Nie jest zatem zaskoczeniem, że po wprowadzeniu soczewki NXT do regularnej kolekcji okularów stała się ulubionym produktem sportowców. Jej elastyczność, wytrzymałość i przy tym lekkość gwarantuje stuprocentową ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego sprawdza się idealnie przy sportach ekstremalnych i tych dynamicznych.

NXT oferuje bardzo dobrą transmisję światła – wybiórczo filtruje światło dzienne aby zapewnić optymalne kolory i kontrast przy każdych warunkach atmosferycznych. Jakość optyczna soczewki NXT zbliżona jest do tej oferowanej przez szkło mineralne, co powoduje, że obraz widziany jest krystalicznie czysty i przejrzysty. Soczewki łączą w sobie funkcję fotochromową oraz antifog zapobiegającą parowaniu, która przy wysiłku fizycznym jest kluczowa.

Okulary z kolekcji Solano Sport dostępne są w dobrych salonach optycznych oraz na stronie internetowej solano-eyewear.com. Już dziś zacznij powrót do formy bez obaw o swój wzrok i wytrzymałość swoich okularów J