piątek, 14 kwiecień 2017 15:48

Wybór prawdziwie męskiego obuwia

Do przeszłości należą już czasy, gdy mężczyźni nie przywiązywali niemal żadnej wagi do swojego wyglądu. Rzeczywistość znacznie się zmieniła, a dzisiejsi mężczyźni często mają w szafach taką ilość kosmetyków, jakiej nie powstydziłyby się nawet ich partnerki czy żony. Dbałość mężczyzn o wygląd stała się faktem, a jednym z elementów, które stanowią niemalże wizytówkę zadbanego faceta jest jego obuwie.

 

Kwestia koloru

Zakup nowej pary obuwia to nie lada wyzwanie. Liczy się bowiem nie tylko wygoda czy niska cena, ale przede wszystkim wygląd konkretnej pary butów. Ujmując rzecz dokładniej, chodzi tu również o kolory. I choć stereotypy głoszą, że prawdziwy mężczyzna odróżnia tylko trzy kolory - czarny, biały oraz kolorowy - to kolorowi nowej pary butów warto poświęcić nieco więcej uwagi. Mężczyźni często śmieją się, że każda kobieta ma w swojej szafie kilkanaście par butów, a każda z nich ma inną barwę. Kwestia jest jednak taka, że jeśli chcesz być postrzegany jako elegancki mężczyzna który wie, jak odpowiednio zadbać o swój wygląd, kolor założonych przez Ciebie butów musi pasować do reszty ubrania. W tym względzie mamy nieco łatwiej niż kobiety, gdyż paleta barw w garderobie typowego mężczyzny jest zdecydowanie mniej bogata niż u płci pięknej. Podstawowa zasada, jaką powinieneś się kierować, to wybór obuwia które nie będzie jaśniejsze niż spodnie, które zazwyczaj nosisz. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań co do noszenia ciemniejszych butów. A kontynuując wątek barw, elegancki mężczyzna zawsze potrafi zadbać o to, aby skarpetki które ma na nogach, kolorystycznie zbliżone były do barwy butów.

Czy te buty są dobre?

Gdy przymierzasz daną parę butów, warto zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Przede wszystkim sprawdź, czy but dobrze przylega do środkowej części stopy. Jeśli wyczujesz jakikolwiek luz, to but jest po prostu za duży. W dłuższej perspektywie, może to powodować dyskomfort, bowiem środkowa część podeszwy będzie popychać stopę do przodu, przez co palce stopy będą uciskane przez przednią część buta. Pamiętaj, by nie przymierzać butów wyłącznie na siedząco. Przejdź się w nich po sklepie w takim tempie, w jakim zazwyczaj chodzisz. Pozwoli Ci to sprawdzić, czy konkretny model butów będzie dla Twojej stopy wystarczająco komfortowy.

Nie lubisz chodzić po sklepach?

Według stereotypów, prawdziwy mężczyzna raczej nie przepada za chodzeniem na zakupy, chyba że chodzi o kupowanie części do samochodu albo piwa. Nie zamierzamy tutaj osądzać, ile jest w tym prawdy, lecz trzeba również zauważyć, że dzisiejszy mężczyzna cierpi na chroniczny brak czasu. Zamiast tracić cenne godziny na wyprawy do centrów handlowych, warto kupić buty...w Internecie. Do niedawna zakupy takich produktów w Sieci były raczej ekstrawagancją, lecz dziś to już standard. A nawet jeśli okaże się, że buty są dla Ciebie zbyt ciasne lub niewygodne, to sklepy internetowe stosują bardzo przyjazną politykę zwrotów. Przykładowo,jeden ze sklepów z obuwiem męskim działający pod adresem casu.pl umożliwia zwrot zakupionego towaru przez 30 dni od chwili otrzymania przez Ciebie przesyłki!

Wyświetlony 648 razy
© 2013-2019 by SN2.EU