poniedziałek, 03 wrzesień 2012 22:04

Najlepszy polski barman wybrany!

Dwunastu najlepszych polskich barmanów spotkało się 30 sierpnia br. w krajowym finale międzynarodowego konkursu barmańskiego International Master Bartender, organizowanego przez ikonę czeskiego piwa – Pilsner Urquell. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło prawie 350 barmanów z całej Polski. Ale tylko jeden z nich będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Pilźnie i będzie nim Paweł Niklas z Poznania.
Finał

Dwunastu najlepszych polskich barmanów spotkało się w krajowym finale Pilsner Urquell International Master Bartender, 30 września br. w Warszawie. W trakcie spotkania barmani musieli wykazać się teoretyczną wiedzą na temat Pilsner Urquell – pierwszego złocistego piwa na świecie, a także sprawdzić się w nalewaniu piwa podczas testu praktycznego. Egzamin kończyła rozmowa kwalifikacyjna z członkami jury. W tegorocznym finale barmanów oceniało jury, w którym zasiedli Petr Maryška, Sekretarz Ambasady Republiki Czeskiej,  Ziemowit Fałat, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, Rasmus Kobbersmed, zwycięzca edycji 2009 International Master Bartender i Nick Skaanild, Dyrektor Działu Marek Globalnych SABMiller w Polsce.

Największą ilość punktów w tegorocznej edycji Pilsner Urquell International Master Bartender zdobył Paweł Niklas i to właśnie on okazał się najlepszym polskim barmanem. Paweł Niklas, z Poznania, będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu w Pilźnie, który odbędzie się w październiku.

W drodze do zwycięstwa

Do tegorocznej edycji konkursu International Master Bartender przystąpiło 334 barmanów. W kwietniu i maju barmani wzięli udział w teście wiedzy o Pilsner Urquell odpowiadając na pytania o jego skład, sposoby nalewania i historię powstania.

Kolejnym etapem eliminacji było spotkanie w Warszawie podczas Experience Day, gdzie barmani poznali trudną sztukę perfect pour, na którą składa się przygotowanie szkła, odpowiedni kąt nachylenia szklanki, siła strumienia z kranu i odpowiednia pianka. Teoretyczną część kwalifikacji poprowadził znany polski sensoryk, Maciej Chołdrych, który wprowadził barmanów w świat czeskiej kultury piwnej. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w teście wiedzy i praktycznym egzaminie z trudnej sztuki serwowania Pilsner Urquell.

Dodatkowe punkty barmani mogli zdobyć podczas wizyty „tajemniczego klienta”. By je zdobyć musieli wykazać się wiedzą na temat Pilsner Urquell oraz praktycznymi umiejętnościami nalewania złocistego trunku.

Idea

Pilsner Urquell International Master Bartender to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów barmańskich na świecie. Każda edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pilsner Urquell International Master Bartender daje uczestnikom możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, dzielenia się doświadczeniami oraz zdobycia cennych nagród. Oprócz nagrody pieniężnej, zwycięzca otrzymuje możliwość pracy w jednym z najbardziej prestiżowych lokali Pilsner Urquell na świecie. W ten sposób barmani stają się mistrzami nie tylko w serwowaniu piwa, ale zdobywają również cenną wiedzę merytoryczną, która przemienia ich zawód w prawdziwą pasję.


Więcejna www.pilsner.pl
Wyświetlony 1011 razy
© 2013-2019 by SN2.EU