czwartek, kwiecień 18, 2024
sobota, 05 maj 2012 10:43

Polacy cenią swój wolny czas.

Wraz z nastaniem ciepłych, wiosennych dni, chętnie wychodzimy z domu, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego też Żubr prowadzi obszerne badanie, odpowiadające na pytanie, jak Polacy spędzają wolne chwile, jaka atmosfera i rytuały towarzyszą im w czasie wolnym – np. spotkaniom przy grillu.

Badanie ma na celu określenie potrzeb i preferencji konsumenta, dla którego okres wiosenno-letni to okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Badanie „Polacy cenią swój czas wolny” pokaże też, jak z biegiem lat zmieniały się formy spędzania czasu wolnego.
„Tematyka badania jest obszerna i fascynująca – nie tylko zilustruje, w jaki sposób dorośli Polacy spędzają czas wolny i co ich najbardziej interesuje, ale również pokaże tło historyczne form spędzania czasu na świeżym powietrzu i zmian, jakie zaszły z biegiem lat. Na przykład kiedyś chętnie przesiadywaliśmy przy ogniskach, dziś funkcję ognisk pełni grill. Zmienia się także samo definiowanie czasu wolnego. Te i wiele innych wątków pozwolą nam odpowiedzieć na pytania, jak Polacy spędzają czas na świeżym powietrzu” – mówi Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek w Kompanii Piwowarskiej.
Szczegółowe wyniki badania zostaną opublikowane w połowie maja 2012. Jednak już dziś, na podstawie prowadzonych badań, można pokusić się o pierwsze wnioski, ilustrujące motywy i zachowania Polaków dotyczące spędzania czasu wolnego. Zachęcamy do lektury poniższego załącznika, przedstawiającego pierwsze, ogólne wnioski z badania dotyczące jednej z form spędzania czasu na świeżym powietrzu – spotkań towarzyskich podczas grillowania.

 

Więcej na: www.zubr.pl