środa, maj 22, 2024
środa, 08 maj 2019 17:49

Grill gazowy Köler

Grille gazowe marki Köler stają się coraz modniejsze ze względu na łatwość obsługi, a także niskie ceny eksploatacji. Cieszą się zainteresowaniem wśród osób, które oprócz przygotowywania dań na grillu, pragną zachować doskonałe zdrowie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Zdrowy grill? To możliwe!

Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do tego, aby jeść nie tylko smacznie, ale również zdrowo. Jednocześnie jednak wielu z nas bardzo lubi smak dań pieczonych na grillu. Niestety, nie należą one do najzdrowszych, ze względu na wolne rodniki oraz węglowodory aromatyczne, które powstają podczas przygotowywania mięsa na grillu węglowym. Substancje te powodują przyspieszenie procesów starzenia, a przede wszystkim mogą powodować raka.

W przeciwieństwie do grilla węglowego, grill gazowy Köler nie naraża przygotowywanych dań na bezpośrednie działanie ognia. Są one ułożone na ruszcie nad gazowymi palnikami, a dodatkowa taca na tłuszcz zabezpiecza przed jego spalaniem. Dzięki temu dania są nie tylko smaczne, ale również zdrowe.

 Grill gazowy marki Köler / fot. koler.pl

Stabilność i funkcjonalność konstrukcji

Gazowe grille Köler zostały przygotowane z myślą o dużej stabilności i wytrzymałości. Konstrukcja ze stali nierdzewnej odporna jest na uszkodzenia, a duża waga oraz rozmiar grilla sprawiają, że nie grozi mu przewrócenie. Z kolei, aby jego przestawienie nie było trudne, został on wyposażony w duże, łożyskowane koła, które można zabezpieczyć z pomocą dźwigni. Dzięki temu grill nie ulegnie samoistnemu przesunięciu.

Grille gazowe marki Köler są przeznaczone dla osób, które planują rodzinne przyjęcia w ogrodzie, ale również dla tych, którzy chcą wykorzystać je w profesjonalnej gastronomii. Dlatego odznaczają się dużą funkcjonalnością i umożliwiają przygotowywanie kilku potraw jednocześnie. Cztery główne palniki ogrzewają ruszt, a pokrętła i wbudowany termometr sprawiają, że dostosowanie temperatury do wymagań konkretnego dania nie jest trudne. W efekcie każda potrawa zostanie podana dokładnie wtedy, kiedy zostało to zaplanowane, co w tradycyjnych grillach często było niemożliwe.

Dodatkowym atutem grilli gazowych, dostępnych na stronie internetowej koler.pl, jest boczny palnik, na którym można podgrzewać wcześniej przygotowane dania albo sosy. Co więcej, istnieje możliwość zainstalowania rożna elektrycznego nad grillem, co jeszcze bardziej zwiększa jego funkcjonalność.

Ostatnim atutem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest niski koszt eksploatacji i łatwość obsługi. Ta ostatnia zapewniona jest dzięki pokrętłom regulującym temperaturę, a także możliwości czyszczenia rusztu w zmywarce. Zasilanie gazem z butli wystarcza na cały sezon, podczas gdy węgiel drzewny i podpałkę trzeba kupować wielokrotnie. Całkowity koszt eksploatacji jest zatem znacznie niższy w przypadku grilla gazowego, niż tradycyjnego, zwłaszcza jeśli dania są przygotowywane w ten sposób bardzo często.

Z powyższych względów, jeśli pragniesz zainwestować w nowy grill, zachęcamy, abyś zapoznał się z ofertą marki Köler, która zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nie zawiedziesz się także na niemieckiej jakości wykonania.