czwartek, 05 listopad 2015 14:18

Jack Daniel’s Gold No.27 – podwójnie beczkowany, dwukrotnie filtrowany

Jack Daniel’s Gold No. 27 Jack Daniel’s Gold No. 27

Jack Daniel’s Gold No. 27 to whiskey stworzona po to, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby najbardziej wymagających miłośników marki Jack Daniel’s. Dedykowana jest tym, którzy poszukują nowych smaków whiskey z Lynchburga.
Jack Daniel’s Gold No. 27 to wyjątkowa whiskey dla koneserów.

Zajmuje szczególne miejsce w rodzinie produktów Jack Daniel’s. Wyróżnią ją wyjątkowo łagodny smak, który uzyskuje się dzięki procesowi podwójnej filtracji (double charcoal mellowing) i dojrzewania w dwóch różnych beczkach. Stąd też pojawia się w nazwie cyfra 2, przed doskonale rozpoznawalną siódemką.

Jak dokładnie powstaje ten wyrafinowany trunek?
W pierwszym etapie whiskey przechodzi przez proces filtracji zwany charcoal mellowing. Następnie trafia do nowych beczek z amerykańskiego, białego dębu, gdzie dojrzewa. W kolejnym etapie Master Distiller degustuje i ocenia dojrzałość Jack Daniel’s Gold No. 27. Jeśli uzna, że alkohol w beczkach jest idealnie zbalansowany, to whiskey przelewana jest do beczek z drewna klonowego – tam ponownie dojrzewa. Obie beczki poddaje się uprzednio procesowi intensywnego opalania. Opalanie wpływa na słodycz whiskey, która czerpie aromaty, smak i kolor właśnie z drewna.

Kiedy Master Distiller uzna, że alkohol jest gotowy i zaczerpnął już z beczki wszystko, to co najlepsze, whiskey ponownie poddawana jest procesowi filtracji. W efekcie otrzymujemy wyrafinowaną, łagodną i delikatną whiskey, o niezapomnianych właściwościach palety smakowej.

Czytany 2575 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Świat mężczyzny

  • 1