wtorek, 17 marzec 2015 10:02

Absolutna gratka dla fanów pop – art’u

Tego wydarzenia miłośnicy ABSOLUTA nie mogą przegapić! Limitowana edycja butelek nawiązująca do twórczości Andy Warhola jest już dostępna w Polsce! Charakterystyczna grafika odwzorowana na butelce ma przypomnieć o kultowej współpracy wybitnego artysty ze szwedzką marką.

Andy Warhol był jednym z głównych przedstawicieli nurtu pop art. Zyskał międzynarodową sławę dzięki pracom, które wyróżniały się dużym kontrastem kolorystycznym, a także kolekcjom prezentującym popularne produkty konsumpcyjne. Każdy kiedyś widział jedne z najsłynniejszych grafik z zupą Campbell czy portretem Marilyn Monroe. To między innymi te prace zapisały się w kanonie klasyki pop art’u. Nie inaczej jest z kolekcją poświęconą marce ABSOLUT. Ten wybitny artysta w 1986 roku wykreował dla marki pierwszy obraz – reklamę  i tym samym wprowadził ją do świata designu. Ukoronowaniem artystycznej współpracy z Warholem, który stworzył ponad 50 portretów butelki ABSOLUT, jest między innymi stała ekspozycja w sztokholmskim Museum of Spirits.

W tym roku marka celebruje początki swojej współpracy z artystą. Jak mówi Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager ABSOLUT: „Wprowadzenie na polski rynek limitowanej edycji Andy Warhol to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chociaż trochę interesują się sztuką. Na butelce odwzorowany został najsłynniejszy portret szwedzkiej butelki autorstwa Warhola. Decydując się na uzupełnienie swojej kolekcji o tę pozycję, każdy ma szansę wziąć ze sobą do domu kawałek sztuki, która na co dzień zdobi galerie i międzynarodowe wystawy!”.

Wprowadzeniu limitowanej edycji towarzyszy wyjątkowe wydarzenie. ABSOLUT przygotował dla swoich fanów w Polsce oryginalne narzędzie – Warholizator. Już od dzisiaj na profilu marki ABSOLUT na Facebook dostępna jest aplikacja która umożliwia przerobienie zdjęć w taki sposób, że zyskają pop-art’owy klimat prac Andy Warhola. Co więcej, wraz z aplikacją startuje konkurs. Autorzy najlepszych zdjęć mają szansę zdobyć limitowaną butelkę dla siebie i swoich przyjaciół! Przepis na uzyskanie przychylności jury? Szczypta odwagi
i duża garść kreatywności!

„Wierzymy, że w każdym z nas drzemie artystyczna dusza, stąd pomysł na niecodzienną aplikację, która mam nadzieję dostarczy wielu emocji i kto wie – może zainspiruje kogoś do dalszych zabaw z pop-kulturową sztuką? ” – dodaje na koniec Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką w Polsce.

Butelki z limitowanej edycji Andy Warhola dostępne są w wybranych punktach sprzedaży w ograniczonym nakładzie.

 

It Girl


40ML ABSOLUT Warhol
15ML gorzki wermut
15ML syrop migdałowy
40ML sok żurawinowy
20ML świeży sok z cytryny
Twist ze skórki cytryny

Sposób przygotowania:

Składniki przelej do shakera w powyższej kolejności i uzupełnij lodem. Bardzo mocno i energicznie wstrząśnij koktajl - tak długo, aż wytworzy się charakterystycznapiana. Dalej miksturę przelej do kieliszka koktajlowego bez lodu i dekoruj twistem ze skórki cytryny.


Blue On Blue


40ML ABSOLUT Warhol
30ML woda kokosowa
40ML sok żurawinowy
15ML Blue Curacao
10ML syrop cukrowy
Borówki amerykańskie

Sposób przygotowania:

Koktajl przygotowywany w shakerze -Wódkę wraz z pozostałymi składnikami umieść w shakerze, uzupełnij kostkami lodu i mocno wstrząśnij. Przelej do szklanki z lodem typu short, a następnie udekoruj borówkami amerykańskimi.

Warhol Orange


40ML ABSOLUT Warhol
10ML likier waniliowy
110ML świeży sok z pomarańczy
Cząstka pomarańczy


Sposób przygotowania:

Prosty i szybki w wykonaniu koktajl. Szklankę typu long wypełnij lodem do 2/3 jej objętości.Następnie dodaj wszystkie składniki i mocno wymieszaj łyżką. Dopełnij lodem i dekoruj cząstką pomarańczy.


Absolut Studio


40ML ABSOLUT Warhol
120ML Sok Żurawinowy
Cząstka pomarańczy

Sposób przygotowania:

Absolutnie orzeźwiający smak. Szklankę typu long wypełnij lodem, dodaj składniki i  energicznie wymieszaj. Dekoruj cząstką  pomarańczy.

© 2013-2020 by SN2.EU