środa, grudzień 06, 2023
piątek, 29 sierpień 2014 15:50

Whisky Glenfiddich Excellence

Whisky Glenfiddich Excellence Whisky Glenfiddich Excellence

 Najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky single malt wprowadza na rynek swoje najnowsze wcielenie – 26-letnią whisky Glenfiddich Excellence. Trunek ten dojrzewa w dębowych beczkach po burbonie przez ponad ćwierć wieku, co nadaje mu wyjątkowego charakteru.

Premiera Glenfiddich Excellence stanowi znakomity dodatek do kolekcji rzadkich i prestiżowych rodzajów whisky, pochodzących z rodzinnej destylarni Glenfiddich.

 Beczki dębowe, używane wcześniej do leżakowania amerykańskiej whisky i importowane specjalnie do destylarni w Dufftown, pozwalają na uzyskanie unikalnego smaku i zapachu. 26-letnia Glenfiddich Excellence jest pierwszą whisky single malt z destylarni Glenfiddich, do produkcji której przez cały proces leżakowania wykorzystywano wyłącznie beczki po burbonie.

Brian Kinsman, Glenfiddich Malt Master, opisuje: Poprzez leżakowanie tej whisky wyłącznie w beczkach po burbonie, stworzyliśmy piękny i intensywny aromat, przypominający naszą nieustającą pasję do tworzenia niewiarygodnych odmian single malt. Glenfiddich Excellence – nasz nowy produkt – poprzez unikatową nutę wanilii oraz lekki posmak dębu i przypraw, wyraża prawdziwe dziedzictwo Glenfiddich. Wszak produkcja kwiatowych, owocowych i głęboko aromatycznych rodzajów whisky to nasza specjalność. Wierzymy, że jest to jeden z najbardziej pożądanych smaków naszej whisky, znajdujący odzwierciedlenie w nazwie ‘Excellence’, czyli doskonałość.

Jako firma rodzinna od zawsze stawialiśmy sobie za cel ustanowienie najwyższych norm produkcji whisky – dodaje Peter Gordon, Dyrektor firmy William Grant & Sons – Dbałość o jakość whisky single malt jest naszym nieustannym wyzwaniem. Pielęgnujemy naszą niezależność, ponieważ umożliwia nam ona innowacyjne tworzenie najlepszej whisky, a 26-letnia Glenfiddich Excellence jest doskonałym tego przykładem. Ten nowy dodatek do naszej kolekcji rzadkich rodzajów whisky single malt potwierdza, że jako wielopokoleniowa firma posiadamy niesłabnącą motywację do stworzenia najlepszej whisky w dolinie.

26-letnia Glenfiddich Excellence, prezentowana jest w eleganckiej szklanej butelce z delikatnymi złotymi napisami i zamknięta dębowym korkiem przypominającym beczki po burbonie, w których dojrzewa. Opakowana w wykwintne wytłaczane pudełko Glenfiddich Excellence z pewnością stanowić będzie prestiżowy dodatek do kolekcji single malt.

Glenfiddich Excellence jest dostępna od sierpnia 2014 r. w cenie rekomendowanej 2299 zł jedynie w wybranych, luksusowych miejscach sprzedaży.

 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce