wtorek, 15 kwiecień 2014 20:09

Whisky na wiosnę

 

  W kwietniu do polskich hipermarketów powraca Festiwal Whisky organizowany przez dystrybutora alkoholi premium, firmę Diageo. Hasłem przewodnim akcji jest „Whisky – nadaj styl Twojej imprezie”. W ramach Festiwalu fani whisk(e)y będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o tym alkoholu oraz skorzystać z licznych promocji na wszystkie whisk(e)y z portfolio Diageo.

Firma Diageo Polska zaprasza konsumentów do skorzystania z wiosennej akcji promocyjnej – Festiwalu Whisky. Wśród produktów objętych kampanią można znaleźć m.in. Johnnie Walker
w wariantach: Red Label, Black Label, Gold Label Reserve, szkocką Bell’s, irlandzkie whiskey Bushmills oraz szkockie whisky single malt. Firma proponuje też konsumentom specjalne, promocyjne zestawy, które z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się na imprezach: do whisky Johnny Walker 0,7 dodawany jest w prezencie 1 litr Pepsi, a do whiskey Bushmills 0,7 – 1 litr napoju 7up. Z Festiwalu Whisky możemy skorzystać w jednych z największych polskich hipermarketach: Tesco, Selgros, Carrefour, Real i MAKRO. Akcja trwa przez cały kwiecień.

 

Polacy najczęściej kupują i konsumują whisky przy okazji spotkań i imprez - stanowią one ponad 60 proc. okazji konsumpcji tego alkoholu w Polsce.Whisky jest najszybciej rosnącą kategorią alkoholu w Polsce - rośnie 15 proc. pod względem wartości i 16,5 proc. pod względem ilości sprzedaży. Na tle trudnego rynku wiodące marki z portfolio Diageo w Polsce odnotowały bardzo dobre wyniki: Johnnie Walker Red Label jest najlepiej sprzedającą się whisky w Polsce, będąc liderem w segmencie Standard Scotch (32 proc. wartościowych udziałów w rynku).

Johnnie Walker Black Label jest liderem w segmencie Deluxe Scotch (31 proc. wartościowych udziałów w rynku). Whisky Diageo z segmentu single malts również należą do najczęściej sprzedawanych w swojej kategorii z 37 procentowym wartościowym udziałem w rynku Whisky Scotch Single Malts; najpopularniejsza marka Singleton osiągnęła 19 proc. udziału w rynku Single Malts. Zmianę postaw konsumenckich tłumaczy Tomasz Michalski, Senior Brand Manager –Whisky Portfolio Diageo Polska. - Rynek whisky w Polsce dynamicznie się rozwija, a koncern Diageo jest liderem tej kategorii. Ostatnio wartościowo przekroczył 1 miliard złotych. Jeśli porównamy go z rynkiem wódki prawie 10-krotnie większym, to widzimy wciąż duży potencjał do dalszego wzrostu. Wynika to z faktu, iż whisky, która do tej pory była kupowana głównie jako prezent, coraz częściej zastępuje wódkę również przy innych okazjach takich jak spotkania z przyjaciółmi, czy imprezy (baza do drinków).

Na tę zmianę postaw konsumenckich wpływa przede wszystkich aspiracyjnych charakter whisky – to alkohol, z którym chcemy być widziani. Co więcej, wraz z rozwojem whisky i produktów premium model picia mocnych alkoholi zmienia się – konsument szuka bardziej unikalnych doświadczeń smakowych stawiając na jakość alkoholu. – mówi.

 

 

Wyświetlony 1147 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU