piątek, czerwiec 02, 2023
wtorek, 26 marzec 2013 15:39

TIM S.A. i Adolfo Hurtado promują wina z Nowego Świata

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas co prawda śniegiem, ale w Hotelu Hyatt Regency Warsaw, podczas wielkiego święta winiarstwa chilijskiego „Chilean Wine TOUR” w Warszawie było wyjątkowo gorąco i słonecznie.  Ta okazja poznania smaków i aromatów prosto z Nowego Świata zgromadziła liczne grono znawców oraz wielbicieli wina.

Podczas wydarzenia firma TIM S.A., lider rynkowy i jeden z najbardziej znanych importerów i dystrybutorów wina w Polsce gościła  cenionego enologa Adolfo Hurtado.  Oprócz seminarium, promocji Chile, zdradzania sekretów najlepszych win z tego regionu oraz degustacji ten Główny Winemaker i Dyrektor Generalny winnicy Cono Sur odkrył  przed uczestnikami tajemnicę słynnych na świecie, a w Polsce coraz bardziej rozpoznawalnych … win z rowerem .

Adolfo Hurtado jest najlepszym przykładem tego, że pasja i miłość do swej pracy może przełożyć się na spektakularny sukces rynkowy. Jak twierdzi „Jeśli wino jest dobre, będzie smakowało ludziom na całym świecie.” Oczywiście zastrzega, że  proporcje jego spożycia będą różne, w zależności od specyfiki danego kraju: od klimatu, kuchni i kultury picia wina. Winiarnia Cono Sur jest dziś największym producentem Pinot Noir w Ameryce Południowej oraz  zaliczana jest do światowej pierwszej piątki.  Innymi szczepami  uprawianymi w winnicy są m.in.:  Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling, Gewürztraminer, Viognier,  Merlot, Carmenere, Syrah i Cabernet Sauvignon.

Podstawą winnic i winiarni Cono Sur jest innowacyjność,  orientacja na jakość oraz poszanowanie i zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego.

Szeroka gama win z Cono Sur jest obecnie importowana na cały świat. W Polsce  firma TIM S.A., która jest znana ze współpracy z najlepszymi producentami,  jest wyłącznym dystrybutorem tej marki. W naszym kraju dostępna jest kompleksowa kolekcja win Cono Sur.

Kolejnym elementem wydarzenia było seminarium Adolfo Hurtado, podczas którego poruszył on temat specyfiki  win z najchłodniejszych terenów winiarskich Chile oraz analizy potencjału winiarskiego tego kraju. Wnioski są bardzo korzystne: Chile zajmuje pozycję głównego eksportera wina z Nowego Świata, jest też w pierwszej piątce największych światowych producentów wina.  91% eksportu z Chile to rynki 59 różnych krajów zrzeszone m.in. umowami handlowymi. Warto też dodać, że światowe areały winnic w ostatnich latach wyraźnie się kurczą, natomiast Chile odnotowuje wzrost.

Firma TIM  powstała w 1990 roku. Jej atrybutami jest tradycja,  doświadczenie i nowoczesność oraz przemyślana i starannie wyselekcjonowana oferta produktowa. Misją firmy jest zapewnienie konsumentom win najlepszej jakości, przy zachowaniu doskonałej relacji do ceny. Dlatego też ten dystrybutor i importer współpracuje z najlepszymi producentami, czego dowodem była ostatnia wizyta Adolfo Hurtado z winnicy Cono Sur z Chile. Tylko w ofercie podstawowej klienci mogą wybierać spośród 250 produktów z ponad 20 krajów. Oprócz Cono Sur z Chile jedne z bardziej znanych i popularnych win importowanych przez TIM to australijski Cudgee Creek potugalska Portada i chilijskie międzynarodowe marki Isla Negra, Tocornal, nad produkcją których czuwa zespół chilijskich winiarzy pod przewodnictwem Adolfo Hurtado. Firma jest też właścicielem marek miodów pitnych i posiada szeroką gamę tych produktów zarówno: półtoraków, dwójniaków, trójniaków, jak i  czwórniaków. Najbardziej rozpoznawalna marka miodów pitnych to „Złota Pasieka” oraz linia „Miody Kasztelańskie”. 

TIM za cel stawia sobie również popularyzację kultury picia wina, edukację konsumentów i promocję ekologicznych zachowań w swojej codziennej pracy. Wizją firmy jest utrzymanie pozycji lidera kategorii we wszystkich kanałach dystrybucji i rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w Bielsko-Białej, a jaj cztery oddziały w Krakowie.

A wzbudzający zainteresowanie rower … to z jednej strony znak podkreślający projekt organicznej produkcji wina, a z drugiej hołd dla pracowników, którzy z szacunku dla środowiska naturalnego przemierzają winnice na rowerach. W podzięce za ich ciężką pracę powstała linia, która kryje w sobie ich radość, pasję i miłość do natury.