piątek, 02 grudzień 2011 14:14

Trening kontrolowany, czyli Twój trener na baterię

Troska o sylwetkę i dobre samopoczucie staje się normą. Rosnącą popularnością cieszy się zawód trenera personalnego, którego zadaniem jest motywowanie do wysiłku, planowanie w zakresie zdrowego trybu życia i obserwowanie czynionych postępów. Okazuje się, że rolę osobistego trenera może przejąć podręczne urządzenie, które łączy w sobie funkcje GPS-a, kompasu, krokomierza i barometru a w dodatku z łatwością mieści się w kieszeni.

Nowoczesne technologie w wielofunkcyjnych urządzeniach outdoorowych są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zapalonych miłośników sportu, jak i osób początkujących. Pasjonaci biegów, pieszych wędrówek czy kolarstwa mają szansę urozmaicić i zoptymalizować swoje treningi, prowadząc nowoczesną formę dziennika, w którym automatycznie zapisują się osobiste statystyki sportowe. Urządzenie zachowuje w swojej pamięci najistotniejsze informacje, takie jak: długość przebytej trasy, liczbę pokonanych kroków (w wybranych produktach), spalone kalorie czy tempo wysiłku. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w pulsometr, czujnik kadencji i prędkości, co dzięki kontrolowaniu reakcji organizmu pozwala na efektywniejsze ćwiczenia. 

- Wielu sportowców, szczególnie biegaczy, ma trudności z określeniem precyzyjnej długości pokonanej trasy, w związku z czym często wybiera utarte szlaki - mówi Piotr Majewski z firmy Rikaline - Outdoorowy nawigator dzięki możliwości wyświetlania aktualnych współrzędnych oraz ustawienia własnych punktów orientacyjnych na trasie, pozwala na większą swobodę oraz znacznie podwyższa atrakcyjność ćwiczeń.

Trener zawsze pod ręką 

Osoby rozpoczynające przygodę ze sportem zwykle potrzebują dodatkowej motywacji, by nie zaprzestać treningów. Nie mając odpowiedniej wiedzy potrzebnej do zaplanowania optymalnej trasy i monitorowania przebiegu treningu, nie są w stanie skutecznie ocenić swoich postępów. Posiadając osobistego trenera w postaci urządzenia, które śledzi progres i generuje raporty w formie graficznej, oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielną analizę każdego wysiłku. Co więcej, poręczny nawigator łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, których jednoczesna obsługa w trakcie treningu byłaby niemożliwa. 

Ciekawym zastosowaniem produktu jest możliwość zapisywania przebytej trasy i czasu jej pokonania. Dzięki temu biegacz może urozmaicić trening, prowadząc wirtualny wyścig z samym sobą - porównując swoje położenie i czas z poprzednimi wynikami. Zyskuje również satysfakcję, wynikającą z użytkowania profesjonalnego sprzętu – najnowsze modele urządzenia z pewnością trafią w gusta wprawnych wielbicieli gadżetów sportowych. Ten, kto ma obawy, czy poradzi sobie z obsługą tego wielofunkcyjnego sprzętu, szybko przekona się, że program jest przyjazny użytkownikowi – posiada przejrzyste, intuicyjne menu oraz możliwość konfiguracji interfejsu według własnych potrzeb. 

Eko-trening

Producenci outdoorowych nawigatorów proponują ciekawą funkcję urządzenia - licznik ekologiczny, który automatycznie przelicza każdy kilometr trasy na liczbę ocalonych drzew – pod warunkiem, że nie będziemy się przemieszczać samochodem. – Korzystając z urządzeń przyjaznych środowisku, w trakcie ćwiczeń rozwijamy nie tylko własną sprawność ruchową, ale również postawę proekologiczną – stwierdza Piotr Majewski z firmy Rikaline. Widoczne jest, że postęp technologiczny idzie w parze z dbałością o ekologię - nawiązanie do tego trendu jest więc nowoczesnym oraz, przede wszystkim, słusznym rozwiązaniem, które zwiększa świadomość użytkownika, ale też jego satysfakcję. Sportowcy - czy to profesjonaliści, czy amatorzy-uznają zasadność zdrowego trybu życia i wyjątkowo cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu. Są więc naturalnymi ambasadorami ekologii i grupą, do której eko-komunikat dociera bardzo skutecznie.

© 2013-2020 by SN2.EU