piątek, 30 październik 2015 09:38

Początki w tenisie ziemnym

W powszechnej opinii tenis ziemny uchodzi za sport elitarny, zarezerwowany jedynie dla najbardziej zamożnych osób. Tymczasem grać w tenisa może praktycznie każdy, zwłaszcza na ogólnodostępnych kortach ziemnych i trawiastych.

Gdy gramy pod dachem, zwykle musimy zarezerwować termin i zapłacić za możliwość skorzystania z kortu, ale nawet w tym przypadku godzina gry nie będzie kosztowała nas niewyobrażalnie dużych pieniędzy. W tenisa ziemnego grać można w każdym wieku i nigdy nie jest za późno na naukę od podstaw. Oczywiście zaczynając później, nie zostaniesz zawodowcem, ale rekreacyjna gra wciąż zapewni mnóstwo frajdy i z pewnością będzie korzystna dla Twojej kondycji i Twojego zdrowia.

Od czego zacząć przygodę z tenisem? Najlepiej od znalezienia partnera do gry. Tenis ziemny to gra indywidualna, jednak zawsze potrzebujemy kogoś po drugiej stronie kortu, kto będzie odbijał zagrane przez nas piłki. Druga sprawa to znalezienie miejsca do gry. Sprawa trzecia to zakup rakiety i dodatkowego wyposażenia sportowego, na przykład wysokiej jakości sprzętu tenisowego marki Wilson.

W przypadku partnera do gry, najlepiej wybrać kogoś, kto reprezentuje podobny poziom umiejętności do naszego. Jeśli uczymy się gry, na początku warto również skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora, który nauczy nas podstawowych chwytów, uderzeń i właściwego poruszania się po korcie. Dzięki takim poradom mamy większą szansę na uniknięcie bolesnych, często przypadkowych kontuzji, które zwykle wynikają właśnie z braku podstawowych umiejętności i wiedzy na temat właściwych zachowań w trakcie meczu tenisowego.

Znalezienie kortu do gry w tenisa ziemnego, nie zawsze jest sprawą prostą. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych miejscowości, gdzie zwyczajnie brakuje tego typu infrastruktury sportowej. W dużym mieście ze znalezieniem odpowiednio przygotowanego miejsca do gry w tenisa ziemnego, nie powinno być już tak dużego problemu. Zwykle do dyspozycji mamy korty pod chmurką, idealne do treningów w miesiącach wiosenno-letnich oraz całoroczne korty kryte. Koszt wynajęcia kortu na godzinę jest różny w różnych miejscowościach i obiektach, zazwyczaj jednak nie przekracza kwoty kilkudziesięciu złotych. Wynajęcie instruktora, a także wypożyczenie lub zakup sprzętu to dodatkowy wydatek.

Kwestia sprzętu w tenisie jest bardzo ważna. Na początku możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego. Dzięki temu nie popełnimy błędu przy zakupie pierwszej rakiety. Jedyne w co musimy zainwestować, to odpowiednie obuwie, luźny strój oraz dodatkowe akcesoria tj. torba na sprzęt, piłki tenisowe czy czapeczka, jeśli gramy na korcie otwartym. Profesjonalny sprzęt dla tenisistów marki Wilson lub innej znanej firmy sportowej możemy kupić przez Internet lub w jednym ze stacjonarnych sklepów sportowych. Warto zajrzeć chociażby pod adres http://www.sportclub.com.pl/firm-pol-11-Wilson.html, gdzie znaleźć można wiele modeli fantastycznych rakiet i innych akcesoriów, które przydadzą się każdemu tenisiście.

Połączenie trzech elementów: znalezienie partnera, wybór miejsca do gry, a także zaopatrzenie się w sprzęt sportowy do gry w tenisa ziemnego to podstawa, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z tą dyscypliną sportu.

© 2013-2020 by SN2.EU