poniedziałek, kwiecień 22, 2024
wtorek, 13 wrzesień 2011 10:01

CROSSOVER – drugi numer magazynu już wkrótce w sprzedaży

Drugi numer magazynu Crossover już wkrótce w sprzedaży. Tym razem pojawi się w nim jeszcze więcej nowości, premier samochodowych, aktywności sportowych i najpiękniejszych zakątków naszego globu.

Chcąc ocieplić zbliżającą się jesienną aurę, polecamy artykuł na temat kitesurfingu. Niezbyt mocny wiatr, płytki i bezpieczny akwen – to idealne warunki do nauki tej dyscypliny. Zjednuje sobie ona coraz większe rzesze zwolenników, daje wiele frajdy, a fenomenalne jest to, że można na chwilę zawisnąć w powietrzu, nawet 10 metrów nad taflą wody. Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe, teraz przyciąga mnóstwo osób o mocnych nerwach. Chcesz poczuć jednocześnie wiatr i wodę? – spróbuj swoich sił na kite’cie!
Nie zapominając o motoryzacyjnym rodowodzie naszego magazynu, przybliżymy Wam jeden z najbardziej oczekiwanych modeli w tym roku, a mianowicie Fiata Freemont’a. Ta europejska wersja Dodge'a Journey’a stanowi uniwersalną ofertę. Siedem miejsc siedzących, spory bagażnik, lekkie, podniesione nadwozie, zwarta sylwetka, to kwintesencja tego pojazdu.

Kolejną wartą uwagi pozycją na polskim rynku, jest Nissan Juke. Pojazd należący do segmentu crossover, ma niepowtarzalny wygląd i odważną, sportową stylistykę. Jest zgrabny, dynamiczny i mimo niewielkiej przestrzeni w środku, zwraca na siebie uwagę. A jakie wrażenia towarzyszyły nam podczas jazdy? – o tym w numerze.

Propozycją aktywności, nie tylko na jesienne poranki i wieczory, może być jogging. Biegając utrzymujemy ciało w dobrej formie, poprawiamy jasność umysłu, a dodatkowo jesteśmy pełni energii przez resztę dnia. Jak z biegania uczynić codzienny, przyjemny rytuał, jak się do tego odpowiednio przygotować? - to w najnowszym numerze.

Dla szukających swojego raju na ziemi, przygotowaliśmy relację z podróży do Nowej Zelandii. Jest to miejsce, gdzie bez wątpienia znajduje się wszystko co najpiękniejsze – zwierzęta, góry, łąki, lasy, a zrobione zdjęcia wypadają blado w zderzeniu z rzeczywistością. Tam słowo „paradise” określa jedynie połowę z tego, co można zobaczyć. Oprócz ciekawej relacji, kilka wskazówek, jak dostać się do tego raju i jak zaplanować podróż.

Przechadzając się w słoneczne popołudnie przez miejskie parki, coraz częściej można zauważyć amatorów slackingu – czyli sportu polegającego na balansowaniu na taśmie, rozmieszczonej pomiędzy dwoma obiektami. W Polsce ta dyscyplina jest obecna dopiero od kilku lat, jednak nie brakuje osób pozytywnie zakręconych na jej punkcie. W tym numerze obszerny artykuł na temat slackingu, sprzętu, jaki jest niezbędny. Ponadto konkurs. Ale o tym już wkrótce na oficjalnej stronie oraz na Facebook’u.

Pasjonaci kultowych modeli również znajdą coś dla siebie. Tym razem przedstawiamy Volvo P1800. Jest to najznamienitszy przedstawiciel aut o sportowym charakterze. Żadne inne sportowe coupe marki Volvo nie zdobyło takiego rozgłosu i uznania. 47 500 wyprodukowanych egzemplarzy świadczy o tym najlepiej. W tym numerze przyjrzymy się najwspanialszej gwieździe na surowym firmamencie szwedzkiego nieba.

Szybkie samochody, przygoda trwająca blisko miesiąc i wiele niebezpieczeństw. Taki był Rajd Londyn-Sydney – uznawany za jeden z najdłuższych i najcięższych rajdów w historii motoryzacji. Tysiące kilometrów przez europejskie, azjatyckie i australijskie tereny, miały być sprawdzianem nie tylko dla samochodów, ale przede wszystkim dla załóg, które musiały zmierzyć się z różnymi warunkami pogodowymi, niepewnymi drogami, a także z niebezpieczeństwami związanymi z dziką naturą. Podczas dwóch edycji, w 1968 i 1977 roku, w rajdzie startował jeden z najbardziej znanych, polskich kierowców rajdowych – Sobiesław Zasada. Dzisiaj aż ciężko uwierzyć, że ten trudny maraton pokonał na nisko zawieszonym Porsche.
O historycznym rajdzie Londyn-Sydney w drugim numerze magazynu Crossover.

To tylko przedsmak tego, o czym będzie można poczytać w najnowszym numerze.
Zapraszamy do lektury 120. stron ciekawego życia!