sobota, lipiec 20, 2024
wtorek, 24 maj 2011 09:19

Wielkie święto motoryzacji ponownie w Poznaniu!

Tego lata miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję po raz kolejny spotkać się z najszybszymi, najpiękniejszymi i najdroższymi samochodami świata. Wszystko za sprawą siódmej edycji jedynego w swoim rodzaju zlotu supersamochodów – Gran Turismo Polonia 2011.

Gran Turismo Polonia to coroczne spotkanie właścicieli i miłośników wyjątkowych samochodów. Ci pierwsi, od siedmiu lat przybywają do Poznania aby na Torze Poznań pod okiem doświadczonych instruktorów okiełznać kipiące mocą maszyny. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 3 do 6 lipca. Pierwszego dnia, w niedzielę, samochody zostaną zaprezentowane poznańskiej publiczności, która od lat udowadnia, że stolica Wielkopolski jest motoryzacyjnym sercem Polski. Tak jak w zeszłym roku uliczne pokazy odbędą się przy ulicy Arcybiskupa Baraniaka, biegnącej przy Malcie. Obok prezentacji możliwości niezwykłych bolidów, wszyscy obecni będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach. Wśród nagród organizatorzy przewidują między innymi zaproszenia na przejażdżkę samochodem GT po Torze Poznań. – To właśnie wielkie zainteresowanie ze strony kibiców sprawia, że Gran Turismo Polonia jest wydarzeniem wyjątkowym w skali Europy – przekonuje Peter Ternstrom, organizator Gran Turismo Polonia. – Entuzjazm z jakim spotykamy się tutaj na każdym kroku sprawia, że nie musimy się martwić o frekwencję. Podobne spotkania organizujemy w różnych częściach Europy ale Poznań to naprawdę wyjątkowe miejsce, które zapewnia nieprawdopodobną energię i wyjątkową atmosferę – dodaje Ternstrom. Kolejne trzy dni imprezy (poniedziałek – środa) to część sportowa, podczas której właściciele samochodów będą mieli okazję popracować nad techniką jazdy. Pomogą im w tym doświadczeni instruktorzy z Maciejem Polodym na czele.

Do tej pory na liście zgłoszeń figuruje ponad 100 wyjątkowych samochodów, a organizator zapowiada, że może być ich jeszcze więcej. Wśród dotychczas zarejestrowanych uczestników uwagę przyciągają takie cuda motoryzacji jak Ferrari 599 XX, Ferrari F458 Italia, Lamborghini Superleggera czy klasyczny Mustang Shelby 65’. – Po niezwykle udanej zeszłorocznej edycji Gran Turismo Polonia, w tym roku spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania. Zarówno wśród uczestników, jak i kibiców – zdradza Peter Ternstrom. – W ubiegłym roku samochody przyciągnęły na Maltę kilka tysięcy osób. Liczymy, że w tym roku będzie ich zdecydowanie więcej. Wszystkich serdecznie zapraszamy! – podsumuje organizator. Najświeższe informacje dotyczące tegorocznej edycji imprezy można śledzić na oficjalnym facebookowym profilu wydarzenia

www.facebook.com/GranTurismoPolonia.