niedziela, luty 25, 2024
środa, 10 styczeń 2018 16:31

Kino samochodowe - alternatywa na ciepłe, letnie wieczory

Kino samochodowe to forma rozrywki, która przywędrowała do Polski zza oceanu pod koniec ubiegłego stulecia i szybko zyskała sporą popularność. Na wielkim, plenerowym ekranie wyświetlane są największe przeboje kinowe, a uczestnicy oglądają je w zaciszu swoich samochodów, odbierając dźwięk w radioodbiornikach, dzięki dodatkowym transmiterom w formie nadajników.

Podczas plenerowego seansu rozkładane jest także tradycyjne nagłośnienie oraz leżaki, na których w komfortowych warunkach mogą uczestniczyć również niezmotoryzowani uczestnicy imprezy.

 

Gdzie można wybrać się na plenerowy seans filmowy samochodem?

W związku z klimatem panującym za naszymi oknami, polskie kina samochodowe funkcjonują tylko w okresie letnim – od maja do września. Pokazy zazwyczaj odbywają się na parkingach Galerii Handlowych w największych miastach Polski oraz przy stadionach miejskich. Z roku na rok na taką atrakcje decyduje się również coraz więcej Event Managerów z mniejszych miejscowości oraz samorządy, ponieważ za stosunkowo niewielką sumę, można zaanimować znaczną część społeczności.

Pokazy kina samochodowego zdobyły szczególną popularność w Warszawie, gdzie projekcje odbywały się m.in. na błoniach Stadionu Narodowego oraz w Gdańsku, przy stadionie Energa.

W Krakowie największą popularnością tego typu wydarzeń cieszyło się cotygodniowe Trafikino – pokazy organizowane przez Traficar na parkingu IKEA.

Ile kosztuje bilet do kina letniego?

W większości przypadków kino samochodowe jest rozrywką całkowicie bezpłatną. Na eventach tego typu, ze względu na duże zainteresowanie okolicznych mieszkańców, obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, gdyż każde miejsce dysponuje ograniczoną powierzchnią parkingową. Warto więc, zająć sobie dobre miejsce wcześniej – przy ładniej pogodzie kinowy parking zapełnia się w ciągu kilkunastu minut od otwarcia bramek.

Od kilku lat coraz większe zainteresowanie budzi także „Kino na Leżakach”, które często towarzyszy kinu samochodowemu, gromadząc na pokazach widownie rzędu kilkuset osób. Takie wydarzenia sąświetnie przyjmowane przez lokalne, osiedlowe społeczności, dając możliwość międzysąsiedzkiej integracji w przyjemnych okolicznościach. Przed seansem, często widzowie mają okazje posłuchać wywiadu z jedną z gwiazd polskiej kinematografii.

Dlaczego warto ?

W seansach letniego kina samochodowego warto wziąć udział przede wszystkim dlatego, że ma ono zupełnie inny klimat niż tradycyjne kino – jest znacznie bardziej relaksujące, dzięki czemu jest ciekawa alternatywą na wakacyjny wieczór. Dla przeciętnego widza niemałe znaczenie ma też fakt, że seans jest przeważnie całkowicie bezpłatny.

W takich warunkach organizator może swobodnie wzmacniać pozytywny wizerunek swojej marki, jako biznesu odpowiedzialnego społecznie. Eventom tego typu najczęściej towarzyszą również dodatkowe atrakcje, poczęstunki i liczne niespodzianki. Kino samochodowe to doskonały pomysł na imprezę firmową połączoną z festynem, Samorządowy Dzień Sąsiada, czy prezent dla klientów Galerii Handlowych.