sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 06 listopad 2017 10:51

Idzie zima - pora zamienić opony na zimowe

Wydawać by się mogło, że dopiero mieliśmy wakacje i korzystaliśmy z morskich kąpieli, a już jest jesień i zima puka do naszych drzwi. Nie cieszymy się z tego specjalnie.

 

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze ulubione pory roku to wiosna i lato, a jakoś za jesienią i zimą nie przepadamy. No cóż raczej nie zmienimy tego obrotu sprawy. Musimy się do nadejścia zimy w odpowiedni sposób przygotować. My oczywiście musimy się zacząć cieplej ubierać, ale i nasz samochód musi zostać do zimy odpowiednio przygotowany.

Najważniejsza jest zmiana opon na zimowe. Jeżdżąc na oponach letnich zimą czy też nawet jej początkiem naprawdę sporo ryzykujemy. Ryzykujemy stłuczką czy też poważniejszym wypadkiem. Jakby nie było możemy wpaść w niebezpieczeństwo. W zasadzie co roku zima zaskakuje kierowców. Wszyscy wiedzą, że w okolicach Wszystkich Świętych możemy spotkać się z opadami śniegu i już wtedy powinniśmy mieć opony letnie na zimowe zmienione. Wystarczy się udać do serwisu opon. Serwis opon to miejsce, w którym nie tylko kupimy w razie potrzeby opony, ale i także wymienimy z letnich na zimowe i w odwrotnej konfiguracji. Do zakładu wulkanizacyjnego należy się wcześniej umówić. Można to zrobić oczywiście telefonicznie. Przy zapisać wulkanizator zapyta nas o markę i rocznik samochodu oraz o wielkość opon i o to czy mamy felgi czy też kołpaki. Na wszystkie te pytania powinniśmy znać jasną odpowiedź. To, że nie wymieniamy opon w odpowiednim czasie jest tylko i wyłącznie naszą winą. Jakby nie było mamy sporo czasu. W rzeczywistości okazuje się, że czasu brak i zawsze wypada nam coś ważniejsze. Dla tych właśnie osób wymyślono wulkanizację, która jest otwarta całodobowo. Całodobowa wulkanizacja cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie w większych miastach, gdzie ludzie są bardziej zabiegani i cały czas pędzą.

Jak widać na załączonym obrazku możliwa jest nawet wymiana opon w nocy, zatem nie wykręcimy się już od terminowej zmiany opon. Pamiętajmy, że nie robimy nikomu na złość, a tak naprawdę szkodzimy tylko i wyłącznie sobie. Narażamy się na wypadek czy też inne poważne zdarzenie, których raczej chcielibyśmy uniknąć. Zapamiętajmy sobie to doskonale.