środa, maj 29, 2024
środa, 14 wrzesień 2016 12:04

Jak zaufać nieautoryzowanym warsztatom

Nawet najtrwalsze części ulegają skutkom eksploatacji, dlatego ich wymiana po pewnym okresie jest niezbędna. Komu ją zlecić, aby móc jeździć spokojnie?

 Podczas użytkowania jakiegokolwiek sprzętu przychodzi moment, w którym niezbędne jest przeprowadzenie serwisowania: naprawy, wymiany, lub przynajmniej regeneracji elementów składowych. Tak jak bateria w zegarku po wyczerpaniu wymaga wymiany na nową, ażeby urządzenie dalej wskazywało prawidłową godzinę, tak samo nawet najlepszy samochód po pewnym okresie eksploatacji stanie się bezużyteczny, jeśli nie przejdzie gruntownej regeneracji.

Choć zegarmistrzowie są dziś coraz mniej potrzebni, mechanicy pozostają w cenie. Czasy, w których każdy mężczyzna mógł wskrzesić swoje auto, a garażowe naprawy dokonywano za pomocą szmatki i młotka dawno przeminął. Motoryzacja przeszła diametralną zmianę. Dziś każda koncern projektuje i wdraża autorskie rozwiązania technologiczne, a zatem części i sposób ich montażu oraz użytkowania przestały być uniwersalne.

W związku z powyższym, każdy kierowca musi być przygotowany, że prędzej czy później zostawi swój pojazd w pobliskim warsztacie. Zawsze jednak towarzyszą temu znaczne wątpliwości. Skoro bowiem każda marka wymaga innych zabiegów, jak jest możliwe, aby lokalna stacja naprawcza dysponowała wiedzą o wszystkich markach? To zasadnicze pytanie, które podważa zaufanie do fachowców. Słusznie, bowiem dobrze wykonana praca i sprawne, dopasowane elementy są gwarancją bezpieczeństwa pasażerów. Jak znaleźć odpowiednie miejsce do obsługi swojego samochodu?

Rozwiązanie okazuje się wyjątkowo proste. Wystarczy wybrać zakład, który oficjalnie współpracuje z danym producentem i choć pozostaje nieautoryzowanym podmiotem, gwarantuje najwyższą, zgodną z polityką marki, jakość obsługi. Producenci w trosce o swoich klientów uruchamiają programy partnerskie skierowane do nieautoryzowanych stacji naprawczych, Jednym z takich rozwiązań jest Program NORA – z powodzeniem funkcjonujący na rynku niemieckim system skierowany do marek koncernu Volkswagen – Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda oraz Volkswagen Samochody Użytkowe.

Niemiecki koncern proponuje niezależnym stacjom naprawczym  współpracę, w ramach której zakup oryginalnych części odbywa się po preferencyjnych cenach, a dostawy realizowane są priorytetowo. Dodatkowo warsztat zaopatrywany jest w niezbędne narzędzia i wiedzę technologiczną oraz stałe wsparcie eksperckie, co umożliwiającą naprawę i wymianę zgodną z zaleceniami producenta.

Beneficjentami takich rozwiązań są zarówno właściciele warsztatów, którzy dołączając do elitarnego grona skupionego wokół marki, zyskują zaufanie kierowców i wyrabiają sobie renomę ekspertów, jak i dla samych klientów, którzy mogą mieć pewność, iż usługa zostanie zrealizowana nie gorzej niż u samego producenta.

Jeśli zatem przyjdzie moment, w którym niezbędne okaże się wymiana części w samochodzie – a przyjdzie na pewno – wystarczy szukać logotypu swojej marki u lokalnego mechanika i bez obaw powierzyć mu swój samochód.