środa, 05 luty 2020 14:50

Jak dbać o nogi ze skłonnością do żylaków?

Dbałość o żylaki Dbałość o żylaki

Posiadanie pajączków bądź żylaków może mieć wpływ nie tylko na wygląd i estetykę Twoich nóg. Mogą one również powodować poważny dyskomfort.

Niektóre żylaki narażają Cię na ryzyko powikłań, takich jak skrzep krwi lub otwarte rany na nogach. Należyta dbałość o kończyny dolne może zmniejszyć nieprzyjemne objawy, takie jak ból i zmęczenie, a także zapobiec możliwym powikłaniom.

Żylaki – przyczyny powstawania

Żylaki rozwijają się z różnych powodów. Czynniki ryzyka obejmują wiek, historię rodzinną, ciążę, otyłość, hormonalną terapię lub antykoncepcję. Inną przyczyną jest przewlekłe spożywanie alkoholu. Żylaki mogą być również spowodowane przez hiperhomocysteinemię w organizmie, która może hamować tworzenie się trzech głównych składników strukturalnych tętnicy: kolagenu, elastyny i proteoglikanów.

Jak dbać o nogi z żylakami?

Szczególna dbałość o koniczyny dolne ze skłonnością do żylaków wymaga kompleksowego podejścia. Oto najważniejsze rady, których wdrożenie pozwoli Ci zachować zdrowe nogi, pozbawione uczucia ciężkości i dyskomfortu.

-Samoopieka - ćwiczenia, zbilansowana dieta, utrzymanie odpowiedniej wagi, nienoszenie obcisłych ubrań, podnoszenie nóg i unikanie długich okresów stania lub siedzenia- może złagodzić ból i zapobiec pogorszeniu się stanu żylaków.

-Odpowiednia odzież – noszenie takiej bielizny jak podkolanówki przeciwżylakowe czy pończochy przeciwżylakowe jest często pierwszym podejściem, które należy wypróbować przed zdecydowaniem się na kolejny etap w walce z żylakami. Podkolanówki uciskowe 1 stopnia, a także pończochy uciskowe 2 stopnia to modele, które utrzymają zawory żylne we właściwej pozycji, zmniejszając tym samym obrzęk i ból kończyn dolnych.

Żylaki to problem, który dotyka około 10% ludności na całym świecie. Oprócz widocznych żył, mogą występować również przebarwienia na skórze. Obecność żylaków może sygnalizować leżący u podstaw problemu z krążeniem. Jednak w większości przypadków jest to schorzenie natury kosmetycznej. Niemniej jednak warto zadbać o swoje nogi, zanim dojdzie do groźnych dla zdrowia powikłań.

 
© 2013-2020 by SN2.EU