czwartek, 31 marzec 2011 12:27

Igła zamiast skalpela

Operacje plastyczne to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek czy podniesienie konturu twarzy. Niestety jest to metoda inwazyjna, obarczona ogromnym ryzykiem powikłań. Dlatego coraz częściej alternatywą dla chirurgii stają się osiągnięcia medycyny estetycznej. Nie wymagają bowiem długiego czasu rekonwalescencji, a efekt jest najczęściej natychmiastowy.
Bruzdy nosowo-wargowe, opadający owal twarzy, drobne zmarszczki, niesymetryczny kształt ust… To wszystko można zlikwidować za pomocą zabiegów chirurgicznych lub zastosować bezpieczną terapię kwasem hialuronowym.
Kwas hialuronowyKwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszych organizmach. Jest to składnik skóry właściwej, który odpowiada za jej sprężystość i elastyczność. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 1000 cząsteczek wody Niestety z biegiem lat nasz organizm produkuje coraz mniej tej substancji. Dlatego na twarzy i szyi pojawiają się zmarszczki, a skóra traci jędrność. Można temu zapobiec, dostarczając jej odpowiednią dawkę kwasu. 
Kwas hialuronowy stosowany jest praktycznie na wszystkie partie ciała. Możliwości w jego zastosowaniu są naprawdę nieograniczone W gabinetach kosmetycznych można nim zlikwidować zmarszczki w okolicach nosa i warg, powiększyć i skorygować usta, podnieść owal twarzy, zaokrąglić zapadnięte policzki.  
- Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją lekarską, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz pomaga dobrać odpowiednią porcję kwasu do uzyskania pożądanego efektu – wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Czernecka-Micińska z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. – Osoba decydująca się na zabieg powinna wiedzieć, jak on będzie przebiegać i co się z nim wiąże. Efekty terapii kwasem hialuronowym są natychmiastowe i utrzymują się do 18 miesięcy w zależności od gęstości substancji i miejsca, gdzie zastosowaliśmy preparat. Zazwyczaj tuż po zabiegu można już wrócić do normalnej aktywności. Delikatny obrzęk i zaczerwienienie powinny ustąpić maksymalnie po trzech dniach – dodaje doktor Aleksandra Czernecka-Micińska.
Kwas polimlekowyDo grona najpopularniejszych zabiegów odmładzania skóry bez użycia skalpela, dołączył kolejny, zupełnie innowacyjny preparat - Sculptra®. Jest to substancja bezpieczna dla ludzkiego organizmu i dobrze przezeń tolerowana.
Sculptra® to kwas polimlekowy, który po wstrzyknięciu pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu. Mikrocząsteczki substancji czynnej inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek, a tym samym widocznie ujędrniają skórę. Pozytywnym rezultatem kuracji jest także zwiększenie grubości skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna. Zabieg skutecznie wygładza zmarszczki i przywraca utraconą w procesie starzenia objętość twarzy. Preparat Sculptra® można stosować m.in. do korekcji zmarszczek nosowo-wargowych, bruzd w kącikach ust, zapadniętych policzków oraz zmarszczek na podbródku. 
Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych oczekiwań, jednak aby rezultaty stały się widoczne, zabieg należy wykonać przynajmniej 2 razy w ciągu półtora miesiąca. Efekty są zauważalne już po kilku tygodniach i utrzymują się około 2 lat. W tym czasie preparat wchłania się do organizmu nie powodując skutków ubocznych.
© 2013-2020 by SN2.EU