sobota, grudzień 09, 2023
środa, 12 marzec 2014 14:11

Innowacyjne sposoby na demakijaż Wyróżniony

Jesteś osobą zabieganą? A może Twoja skóra wymaga specjalnego traktowania? Dużo podróżujesz, a może interesują Cię innowacyjne kosmetyki? Sprawdź i dopasuj rozwiązanie idealne dla Ciebie - bo przecież każda z nas jest inna.

Dla zabieganych

Wieczorne zmycie makijażu nie trwa długo. Zazwyczaj wystarcza na nie 10 minut. W tym czasie można oczyścić twarz mleczkiem, śmietanką lub pianką do demakijażu, następnie specjalnym preparatem zmyć okolice oczu i na koniec zastosować tonik dla wzmocnienia skóry. Jeżeli znalezienie nawet tak krótkiego czasu sprawia trudność, warto zaopatrzyć się w preparat do ekspresowego demakijażu. Takie kosmetyki mają formułę „3 w 1” i łączą w sobie działanie mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu. Wystarczy nałożyć je na wacik i zmyć nim makijaż. Nie trzeba już spłukiwać twarzy wodą. Istnieje kilka gatunków kosmetyków „3 w 1”. Można je dobierać w zależności od rodzaju cery, ponieważ inne przeznaczone są do cery suchej, inne do wrażliwej i alergicznej, a jeszcze inne do tłustej i trądzikowej.

Dla wymagających

Skóra szczególnie wrażliwa potrzebuje wyjątkowego traktowania. Czasem zdarza się, że stosowanie zwykłego mleczka czy pianki do demakijażu powoduje zaczerwienienie, uczucie pieczenia, a nawet alergię. Wyjściem z takiej sytuacji może być zamiana tradycyjnego kosmetyku na płyn micelarny. W swoim składzie zawiera on micele, czyli cząsteczki o specjalnej budowie. W trakcie zmywania twarzy micele zamykają w swoim wnętrzu cząsteczki brudu, sebum i makijażu. Dzięki temu utrzymują je z dala od skóry i ułatwiają ich zmycie bez konieczności tarcia twarzy. W ten sposób nie dochodzi do uszkodzenia ochronnej warstwy hydrolipidowej na powierzchni skóry. Dzięki temu demakijaż nie wywołuje podrażnień. Istnieją też dwufazowe płyny micelarne, przeznaczone do zmywania wodoodpornego makijażu oczu. Jedna z faz skutecznie rozpuszcza kolorowe kosmetyki, a druga działa łagodząco na delikatną skórę wokół oczu. Przed użyciem należy zmieszać ze sobą obie fazy, następnie nałożyć trochę płynu na płatek kosmetyczny i delikatnie oczyścić okolice oczu.

Dla podróżujących

Czasami trudno jest zabrać w podróż ulubione kosmetyki. Duże opakowania zajmują sporo miejsca w bagażu i znacznie podnoszą jego wagę, a kupno małych opakowań jest często niemożliwe. Można próbować przelewać płyny lub przekładać kremy do mniejszych pojemników, ale jest to niehigieniczne i może prowadzić do osłabienia ich właściwości. Na czas podróży nie warto rezygnować z preparatów do demakijażu, nawet jeżeli nie zamierzamy nakładać na twarz silnego make-up. Oczyszczenie twarzy codziennie wieczorem pozwala na zachowanie skóry w dobrej kondycji i zapobiega powstawaniu niedoskonałości: krostek i zaskórników. Jeżeli do bagażu nie zmieszczą nasze kosmetyki do demakijażu, możemy zaopatrzyć się w gotowe płatki lub chusteczki do zmywania twarzy. Zajmują niewiele miejsca, a efekt ich działania nie ustępuje tradycyjnym produktom. Skutecznie usuwają makijaż i tonizują skórę. Można je dobierać na tej samej zasadzie, co kosmetyki, czyli odpowiednio do rodzaju cery.

Dla nowoczesnych

Alternatywą dla wszystkich dotąd stosowanych kosmetyków jest Glov. Są to ściereczki ze specjalnego mikrowłókna poliamidowo- poliestrowego. Do ich użycia potrzebna jest jedynie woda. Wyjątkowa struktura włókien Glov sprawia, że wyłapują one brud do swojego wnętrza. W ten sposób wzmacniają oczyszczające działanie wody. Nadają się do zmywania także mocnego makijażu bez konieczności stosowania dodatkowych środków. Glov nie narusza bariery hydrolipidowej skóry i nie wywołuje podrażnień. Wystarczy zwilżyć ściereczkę ciepłą lub zimną wodą i zmyć makijaż, zaczynając od oczu. Po każdym użyciu należy ją przepłukać wodą z mydłem i zostawić do wyschnięcia. Tak używany Glov powinien wystarczyć na 3-4 miesiące. Jest to ciekawe rozwiązanie dla pań o bardzo wrażliwej cerze oraz dla tych, którym często brakuje czasu na wieczorny demakijaż. Ze względu na małe rozmiary może też być idealny w podróży.

 

Ekspert zdrowia i urody
Artykuł został przygotowany przez redakcję www.nowafarmacja.pl/. Suplementy diety, kosmetyki i leki to nasza specjalność.