poniedziałek, 01 czerwiec 2015 14:41

Kobieca twarz golfa!

24 maja, na polu golfowych w Sobieniach Królewskich odbyły się bezpłatne zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Golfa, organizowanego po raz czwarty przez Polski Związek Golfa (PZG).  W evencie wzięło udział około 300 osób, a z Driving Range, czyli golfowej strzelnicy tego dnia uderzone zostało kilkanaście tysięcy piłek.

Twarzą wydarzenia w tym roku była  Zuzanna Gazdowska liderka rankingu kobiet PZG z 2014 roku. Zawodniczka, która na co dzień gra w Sobieniach Królewskich, opowiadała co dla niej liczy się w golfie.

Zuzanna Gazdowska to m.in zwyciężczyni klasyfikacji kobiet rankingu Polskiego Związku Golfa z 2014 i Vice-mistrzyni Polski 19-34 w roku 2014. Sobienie Królewskie zna nie od dziś, bo od kilku lat jest członkiem klubu. Jestem klubowiczem Sobieni Królewskich od ponad 3 lat. Osobiście wybrałam to pole gdyż jest 18 dołkowe, mistrzowskie, a także położone jest niedaleko od miasta. To przyjazne pole na którym lubię grać, a przede wszystkim cenię sobie, że jest zawsze bardzo dobrze przygotowane do gry. – mówi Zuzanna Gazdowska. Swoją przygodę z golfem zaczęłam od 10 roku życia, a potem miałam długą przerwę. Wróciłam do gry w golfa tuż przed maturą i tak zostało do dzisiaj – dodaje Gazdowska.

Coraz więcej osób w Polsce zakochuje się w golfie jako pięknym ogólnorozwojowym sporcie, chociaż golf przez wielu nadal uważany jest za sport tylko dla wybranych. Miłość do golfa rozpoczyna się od przyjazdu na pole golfowe i spróbowania gry. Trzeba na własnej skórze zobaczyć o co w tym sporcie naprawdę chodzi i jak to wygląda. – mówi Jacek Person z Sobienie Królewskie golf &Country Club. Golf kojarzy się z luksusem i pod pewnymi względami nim jest. W nowoczesnym świecie jak wiemy czas to pieniądz. Gra w golfa zajmuje sporo czasu. Finansowo golf jest porównywalny do innych sportów. 

Mimo, że golf to w Polsce wciąż mało znany sport, to szacuje się, że w skali światowej liczba osób regularnie sięgających po kije golfowe sięga ponad 60 mln. Przez wiele lat golf postrzegany był jako elitarny sport dla mężczyzn, jednak na przestrzeni lat sytuacja bardzo się zmieniła. Kobiety odkryły w sobie pasję do tego sportu i postawiły pierwsze kroki na polach golfowych.  Miłość do golfa deklaruje m.in. już od 20 lat znana Polska aktorka Elżbieta Panas, wielokrotna mistrzyni kraju seniorek. Na greenie – także w Polsce – pojawia się coraz więcej kobiet. Jedne traktują golfa jak wyzwanie sportowe, inne szukają relaksu na świeżym powietrzu, jeszcze inne grają, bo chcą miło spędzić czas ze znajomymi czy z rodziną. 

© 2013-2020 by SN2.EU