środa, maj 29, 2024
piątek, 28 kwiecień 2023 19:39

Grafika Polska – kolejna odsłona kultowej kolekcji Medicine

Grafika Polska Medicine Grafika Polska Medicine mat.prasowe

Poznaj kolejną odsłonę kultowej kolekcji Grafika Polska. Powstała we współpracy z 10 niezależnymi artystami, których twórczość promujemy na naszych ubraniach. Część prac została wybrana z Banku Grafik Medicine – to miejsce stworzone przez nas dla każdego, kto chce zaprezentować swoją sztukę, by miała szansę zadebiutować na naszych rzeczach.

I tak stało się tym razem! Poznaj talent i pasję wszystkich zdolnych twórców. Grafiki, które można zobaczyć na ubraniach Medicine, pokazują niepowtarzalny klimat każdego z artystów. Różnorodne wzory pozwolą Ci wyrażać siebie na Twoich zasadach. Kolekcja to propozycje dla niej i dla niego, które dopełnią Twój charakter. Zobacz mieszankę indywidualnego stylu oraz technik. Wybierz odważne, nieszablonowe wzornictwo będące wyróżnikiem Grafiki Polskiej.

 kolekcja Medicine

www.wearmedicine.com

10 artystów stworzyło autorskie grafiki różniące się emocjami i techniką. Propozycje stworzyliśmy z myślą o wszystkich osobach poszukujących swojego stylu.

 

  • Andrzej Kukla   

Student matematyki stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się popularyzowaniem matematyki w social mediach i grafiką komputerową. Jego największą inspiracją jest architektura, w szczególności modernizm i brutalizm.

  • Angelika Bilińska           

W swoich ilustracjach najbardziej inspiruje ją fantastyka, magia i symbolizm, a jednym z głównych źródeł inspiracji jest twórczość Tolkiena. Lubi łączyć organiczny rysunek razem z syntetycznością plam czy kształtów, co pozwala jej osiągnąć wspomniany wcześniej symboliczny wydźwięk.

  • Bartosz Zaskórski          

Rysownik i muzyk, który tworzy pod nazwą Mchy i Porosty. Pochodzi ze wsi Żytno. Muzykę Zaskórskiego można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077, a jego komiksy wydaje włoskie wydawnictwo Hollow Press. Wystawiał w Zachęcie, CSW Zamek Ujazdowski i galerii Piktogram.

  • Barbara Grzybowska-Flores      

Ilustratorka, malarka, wykładowczyni na Akademii Śląskiej w Katowicach. Kreatywna dusza. Sercem i pracownią umiejscowiona na Śląsku.

Medicine Grafika Polska

  • Joanna Bajus-Gront      

Ilustratorka i UI designerka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej największą inspiracją jest natura i jej przedstawienia w sztuce. Od dzieciństwa uwielbiała przeglądać stare książki od botaniki, w których, gdy nikt nie patrzył, kolorowała ryciny. Odnajduje to wspomnienie w sposobie, w którym dziś tworzy ilustracje.

  • Karolina Liczman           

Projektantka i ilustratorka działająca na wielu płaszczyznach. Inspiracje czerpie m.in. ze starych ilustracji botanicznych. W projektach artystki często możemy odnaleźć odniesienia do natury, która stanowi nieodzowny element jej życia. Na co dzień poszukiwaczka uważności oraz dobrego humoru.

  • Marcelina Golis

Ukończyła POSSP im Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku jubilerstwo, a następnie ASP w Łodzi na kierunku Projektowanie biżuterii – 1 stopień, Tkanina drukowana – 2 stopień. Pracuje jako projektantka nadruków odzieżowych. Zajmuje się też projektowaniem tapet.

nowa kolekcja Medicine

  • Nikodem Szewczyk       

U podstaw ekspresjonista, reszta to mix kubizmu, art brutu i wpływu poszczególnych artystów, głównie obecnego pokolenia. Posiada prace w 16 krajach na świecie. Tworzy głównie w digitalu, za pomocą pasteli suchych, węgla i farb akrylowych.

  • Paulina Nachman          

Absolwentka grafiki na wydziale sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka. Ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje najrozmaitsze sztuki użytkowe. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów.

  • Kateryna Travianko

Ukraińska ilustratorka, graficzka, która już we wczesnym dzieciństwie odkryła w sobie miłość do sztuki. Specjalizuje się w rysowaniu CG, lubi projektować i eksperymentować ze stylami oraz materiałami. Pasjonuje się historią sztuki i sztuką współczesną, zwłaszcza street artem.

Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk @tomczyk.karolina

Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska @karolina.stawska.art

Marketing Manager: Ewelina Bajołek Stępień @ewelinabajolek

Stylistka: Karolina Gomółka @karolinagomolka

Asystent Stylistki: Mariola Homoncik @mariolahomoncik

Fotograf: Marcin Kempski / I Like Photo Group @marcinkempski @Ilikephotogroup

Scenografia: Michał Zomer @daughter_of_lama

Make up i włosy: Anna Stykała / Division Talents @annastykala_hair_makeup @divisiontalents

Modelka: Eliza / Mangomodels @elizaryszewska @mangomodels_

Model: Mikołaj Śmieszek / Model Plus @smieszekmikollaj @modelpluswarsaw

Asystent fotografa: Adrian Obręczarek, Hubert Libuda  /  Studio Daylight @adrian.obreczarek @_havix_ @daylight_studio_warsaw