poniedziałek, kwiecień 22, 2024
wtorek, 18 kwiecień 2023 18:16

Norgäte – przędza & tkaniny

Norgäte powstało z myślą o zachowaniu starożytnych technik produkcji odzieży przy użyciu jednego z najlepszych włókien z całego świata, przędzy z alpaki. 80% alpak żyje obecnie na peruwiańskich wyżynach. Ten rodzaj przędzy jest idealnym wyborem do dziania odzieży. Kluczowe cechy przędzy z alpaki:

 

 • Miękkość: włókno alpaki jest niezwykle miękkie i jedwabiste, dzięki czemu przędza z alpaki jest luksusowym wyborem na odzież i akcesoria.
 • Ciepło: włókno alpaki jest cieplejsze niż wełna owcza dzięki wydrążonemu rdzeniowi, który zatrzymuje ciepło blisko ciała.
 • Lekkość: pomimo ciepła przędza z alpaki jest lekka, dzięki czemu jest wygodna w noszeniu i łatwa w obróbce.
 • Układanie się: przędza z alpaki ​​układa się w sposób pochlebny, gdy jest używana w odzieży, takiej jak szale i szaliki.
 • Trwałość: włókno alpaki jest mocne i trwałe, więc odzież wykonana z przędzy alpaki będzie służyć przez lata przy odpowiedniej pielęgnacji.
 • Hipoalergiczność: włókno alpaki jest naturalnie hipoalergiczne, co czyni go doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej skórze lub alergików.
 • Odprowadzanie wilgoci: włókno alpaki ​​odprowadza wilgoć od ciała i utrzymuje konsumenta w komforcie.
 • Naturalne kolory: włókno alpaki występuje w wielu naturalnych kolorach, od bieli i kremu po odcienie brązu, szarości i czerni. Oznacza to, że przędza z alpaki może być używana do tworzenia pięknych, subtelnych kolorów bez konieczności barwienia.

Organiczna bawełna Pima to kolejny z naszych skarbów. Wiemy, że ten rodzaj bawełny jest bardzo ceniony w branży modowej, ale przenosimy ją na nowy poziom, mieszając ją z wełną alpaki lub owczą, dzięki czemu nasze ubrania są miękkie, ciepłe i odpowiednie na każdą okazję. Przędza bawełny Pima to wysokiej jakości i luksusowy wybór do każdego projektu z włókien. Niektóre z ważnych cech przędzy bawełnianej Pima:

 • Trwałość: włókna bawełny Pima są również mocniejsze niż zwykłe włókna bawełniane, co sprawia, że ​​przędza bawełniana Pima jest bardziej trwała i odporna na zużycie.
 • Połysk: włókna bawełny Pima ma piękny połysk, co czyni ją atrakcyjnym wyborem na odzież i akcesoria.
 • Chłonność: włókna bawełny Pima mają wysoki poziom chłonności, co oznacza, że ​​przędza bawełniana Pima może wchłaniać wilgoć i zapewniać noszącemu chłód i wygodę.
 • Oddychalność włókna bawełny Pima jest również wysoce oddychająca, co oznacza, że ​​umożliwia cyrkulację powietrza wokół ciała i pomaga regulować temperaturę ciała.
 • Trwałość kolorów: włókna bawełny Pima znana jest z doskonałej trwałości kolorów, co oznacza, że ​​można ją farbować w celu uzyskania żywych i trwałych kolorów.

Z Norgäte możesz wypełnić swoją garderobę najlepszą jakością i luksusem, wiedząc, że każdy element naszej marki podlega sprawiedliwemu handlowi, zrównoważonemu rozwojowi i wsparciu, wsparciu dla rodzin, które są częścią Norgäte, tkaczy, dostawców, warsztatów i wszystkich osób zaangażowanych w tę przygodę, która zaczęła się w 2016 roku od marzenia dwójki rodzeństwa, Claudii i Carlosa.

Nasze ubrania produkujemy w peruwiańskich Andach, dziergamy wyłącznie z certyfikowanych przędz, a nasze zasady koncentrują się na rzemieślnikach i naszych warsztatach. Utworzyliśmy centrum dystrybucyjne w Europie, Zagrzeb. Chcemy zbliżyć się do drugiego końca świata i zacząć rozpowszechniać zalety i właściwości włókna alpaki oraz sprawić, by stało się znane jako najbardziej zrównoważone włókno ze wszystkich, dające całą wartość, na jaką zasługuje. Wszystkie nasze ubrania i akcesoria posiadają certyfikat International Alpaca Association, certyfikat Sprawiedliwego Handlu oraz certyfikat zrównoważonego rozwoju GRI oraz jesteśmy częścią ruchu Fashion Revolution.

Wszystkie ubrania marki dostępne na www.norgate.com.pe