środa, 04 marzec 2020 18:44

Płaszcze damskie za kolano – na jaki się zdecydować?

Missmoda płaszcz Missmoda płaszcz

Będąc elementem garderoby, który kupujemy raz na jakiś czas, płaszcz damski za kolano powinien być idealnie dobrany do stylu i figury właścicielki. Jak wybrać idealny spośród setek modeli dostępnych na rynku? Sprawdź nasz krótki poradnik.

 

Zazwyczaj towarzyszy Ci codziennie – od jesieni do wczesnej wiosny. Z uwagi na cenę i objętość tej części garderoby, kobiety zwykle ograniczają się do zakupu najwyższej kilku modeli. Dlatego tak ważny jest tutaj umiejętny dobór i pochylenie się nad jakością materiału oraz fasonem, a także dodatkowymi elementami – kieszeniami, kapturem czy paskiem. Na rynku znajdziesz szeroki przekrój płaszczy damskich za kolano, wśród których znajdziesz zarówno modele proste, utrzymane w minimalistycznym stylu, jak i prawdziwie kobiece warianty, podkreślające figurę. Na co się zdecydować? Przygotowaliśmy krótkie charakterystyki najpopularniejszych fasonów z podpowiedziami, kto powinien je nosić.

Płaszcz pudełkowy za kolano

Model, który nigdy nie wychodzi z mody. Prosty fason pozbawiony wcięcia w talii idealnie współgra zarówno z sukienką, jak i spodniami. Zazwyczaj płaszcze pudełkowe są jednorzędowe, choć można znaleźć również modele z dwoma rzędami guzików. Kołnierz lub stójka – to już zależy wyłącznie od Ciebie. Płaszcze tego typu szczególnie upodobają sobie miłośniczki niezobowiązującej elegancji i kobiety, które chciałyby zamaskować niedoskonałości figury. Luźny fason pozwala optycznie ją wysmuklić i ukryć partie ciała, z których jesteś mniej dumna. Choć w sklepach dominują modele krótsze, znajdziesz w nich sporo tych za kolano – sprawdź płaszcze damskie z Missmoda.

Płaszcz z paskiem

Modyfikacja trencza, którą upodobały sobie kobiety, lubiące podkreślać swoje kształty. Trudno o bardziej zmysłowy, a jednocześnie elegancki model. Szeroki kołnierz, duże kieszenie i pasek – ten płaszcz za kolano wygląda idealnie zarówno w zestawieniu ze spódnicą, jak i spodniami. Możesz wybrać model a kapturem lub bez w zależności od preferencji.

Płaszcz z futerkiem

Idealny dla miłośniczek wyrazistego, kobiecego stylu – płaszcz z futerkiem przyciąga uwagę i nie pozwala, aby ktokolwiek przeszedł obok ciebie obojętnie. Miękki kołnierz to nie tylko wyraziste akcesorium, ale również miły w dotyku element, zapewniający właścicielce dodatkowy komfort cieplny. W większości przypadków tego rodzaju dodatki są wykonywane ze sztucznych tkanin, które są przyjemne w dotyku, a jednocześnie nie wspierają branży futrzarskiej.

© 2013-2020 by SN2.EU