niedziela, 02 luty 2020 19:21

Odzież damska na zimę - jak ochronić się przed niższymi temperaturami Wyróżniony

Odzież damska born2be Odzież damska born2be

Odzież damska na zimę musi spełniać kilka ważnych funkcji. Oprócz kwestii estetycznych panie powinny zwrócić również uwagę na to, czy dany model będzie chronił przed niższymi temperaturami. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów, aby wybrać odzież idealną na grudniowo-styczniowe temperatury i chłodniejsze dni?

  1. Odzież damska na zimę

  2. Obuwie damskie na zimę

Odzież damska na zimę

Niestety lato nie trwa wiecznie, przynajmniej w naszej strefie klimatycznej. Dlatego każda pani powinna kupić odpowiednią kurtkę bądź płaszcz. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę, z czego wykonany jest dany model. Płaszcze zimowe damskie i kurtki powinny chronić przed zimnem. Najczęściej wykorzystuje się wodoodporne nylon czy poliester. Te materiały lepiej prezentują się w przypadku odzieży sportowej. Fakt, że nie przepuszczają wody sprawia, że takie kurtki nadają się na zimowe narciarskie szaleństwo. 

Dla bardziej eleganckich kobiet dostępne są podkreślające sylwetkę płaszcze z bawełny. Przed zakupem takiego modelu, warto sprawdzić metkę, na której opisany jest skład. Cieplejsze będą produkty z większą ilością bawełny. Oczywiście na narty bądź bardziej aktywny wypoczynek elegancki płaszcz nie spełni swojej roli. Obecnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych (na przykład pod następującym linkiem: https://born2be.pl) można kupić bardziej eleganckie kurtki narciarskie. 

Panie nie powinny zapominać również o ciepłych swetrach, kardiganach czy bluzach. Będą one idealne na chłodniejsze wieczory. Sprawią, że poczujemy się wygodnie i komfortowo, a jednocześnie nie będzie nam zimno. 

Obuwie damskie na zimę

Oprócz kurtek, płaszczy, czapek, szalików i rękawiczek musimy także kupić odpowiednie buty. Obuwie damskie na zimę powinno być dobrze ocieplone. Buty często mają w środku wkładkę z ciepłego i jednocześnie miękkiego materiału. Dzięki temu stopa nie marznie podczas niższych temperatur. Wybierając wysokie kozaki, warto zwrócić uwagę, czy cieplejsza wyściółka znajduje się również na całej długości cholewki. Kolejny ważny element, o którym lepiej pamiętać, to podeszwa. Idealnie gładkie podeszwy nie sprawdzą się na oblodzonej drodze. Dlatego większość butów zimowych jest wyposażona w grubsze podeszwy ze specjalnym wyżłobieniem, co pozwala zachować równowagę. 

Niezależnie od tego, jaki model butów wybierzemy, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Każda, nawet najlepiej wyprawiona i najgrubsza skóra, w końcu przemoknie. Dlatego warto stosować specjalne preparaty do impregnacji, które przedłużą żywotność zakupionego obuwia.  

© 2013-2020 by SN2.EU