piątek, czerwiec 02, 2023
czwartek, 13 wrzesień 2012 15:36

Petunia na wściekłość, oset na zemstę

Dziś o tym, jak jednoznacznie można przekazać pewne swoje odczucia przy pomocy kwiatów oraz o tym, że bukiet nie zawsze musi oznaczać coś miłego. Zapraszamy do lektury!

Lubisz zapach oleandra? To dobrze, jednak wręczając go możesz sugerować, że dana znajomość nie wyjdzie poza granice flirtu. Z kolei zupełnie odmienne znaczenie ma kwiat orlika – świadczy o wiecznej, płomiennej miłości, której nikt ani nic nie będzie umiało przezwyciężyć. Jeśli jesteś z kimś pokłócony, wręcz mu gałązkę oliwną lub ostu – w ten sposób możesz dać do zrozumienia albo rychłe zakończenie sporu, albo wręcz przeciwnie – zbliżającą się zemstę. Ostróżka nakłania drugą osobę do zagłębienia się w nasze uczucia, a ostrokrzew – wystawienie kogoś na ciężką próbę.

Wręczenie bukietu z odrobiną paproci sugeruje całkowitą szczerość, a w połączeniu z pelargonią (ale nie czerwoną!) jest dobrą wróżbą  dla zakochanych. Podarowanie lub otrzymanie kwiatu petunii oznacza wściekłość z jakiegoś powodu, a pięciornika – romantyczny spacer przy świetle księżyca. Otrzymanie od ukochanej osoby pierwiosnka lekarskiego może być przyznaniem się do zdrady i rychłym końcem związku. W połączeniu z piwonią, przebiśniegiem i prawoślazem świadczy o wyrzutach sumienia, wstydzie w związku z popełnionym czynem oraz nadziei na lepsze dni w związku. Powój symbolizuje wytrwałość i pokorę, prymula nieśmiałość a pszeniec złośliwość.

Na koniec pora na odrobinę owoców: kwiat pomarańczy świadczy o niewinności i dziewictwie, natomiast porzeczka może być pochwałą dla pocałunków partnerki. Z kolei poziomka i truskawka to znak silnego pociągu seksualnego, co wszystko razem wziąwszy oznacza szybkie pójście do łóżka.