czwartek, 23 sierpień 2012 14:19

My jesteśmy krasnoludki!

Małe, podobne do ludzi stworki. Znani od wieków, kultywowani w baśniach, mitologiach i literaturze fantastycznej. Co właściwie robią krasnale?

Są naszymi domowymi opiekunami. Mają troszczyć się o gospodarstwo, pomagając strudzonej pani domu w niektórych obowiązkach. Robią to dość nietypowo, na przykład...sikając do mleka. Nie robią tego złośliwie! Według naszych wierzeń, mocz krasnali pomagał w fermentacji, tworząc tym samym kwaśne mleko.

Dodatkowo pielęgnowały ogród, aby zbytnio nie zarastał oraz pilnował zapasów domowych, aby się zbyt szybko nie zepsuły. Często także pomagały w odszukiwaniu zaginionych w domu przedmiotów.

Jednak jak każde stworzenie podobne do człowieka, nie robiły tego bezinteresownie. Należy bowiem być miłym dla swoich domowych krasnali. W jaki sposób? Zostawiając im wieczorem okruszki z ciasta lub ciasteczko z mlekiem. Jeśli tego nie zrobicie, to cóż. Krasnoludki z miłych i pożytecznych stworków staną się małymi złośliwcami. Zamiast sikać do mleka, zaczną np. do dojrzewającego wina, tworząc z niego ocet. Będą chować drobiazgi, zamiast pomagać w ich odnalezieniu. Dlatego – dbaj o swojego krasnala!

© 2013-2020 by SN2.EU