sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 11 styczeń 2013 10:39

Despotyczny i wolny Strzelec

Jowisz od wieków był uznawany za najbardziej dostojny obiekt w sferze niebieskiej – to właśnie jemu przypisywano moce najwyższych bóstw mitologii rzymskiej czy greckiej. Potężny, rzekomo gromowładny, dziś wykorzystywany głównie w horoskopach. Jaki wpływ na nasze życie posiada Jowisz?

Znakiem, nad którym Jupiter sprawuje pieczę, jest Strzelec. Przejawia się to przede wszystkim w cechach charakterystycznych, przypisywanych osobom spod tego znaku. Przede wszystkim są to: tendencja despotyzmu przy jednoczesnym umiłowaniu prawdy i szczerości. Dzięki Jowiszowi są to także ludzie, którzy niezwykle łatwo ulegają negatywnym emocjom oraz łatwo wybuchają, jeżeli ich sprowokować.

Panów Strzelców symbolizuje prawość oraz szlachetność. Ich partnerki mogą czuć się prawie jak w niebie – mogą być pewne, że będą rozpieszczane do granic możliwości, ponieważ dzięki Jupiterowi mężczyźni stają się również niezwykle opiekuńczy. Jednak każdy kij ma dwa końce – również dzięki opiekuńczej planecie panowie mogą czasami poddawać się agresji i próbować zdominować swoją partnerkę. Mają także problemy z budowaniem trwalszych związków.

Jeśli chodzi o kobiety Strzelce, są one niewątpliwie materiałami na bizneswomen – nastawione na sukces, odważne i w pełni zdeterminowane (czasami nawet poświęcające wszystko), aby dążyć do celu. Dzięki temu w pracy mogą osiągnąć każdy cel, a dzięki przebojowości i optymizmowi podbiją niejedno męskie serce. Pod maską obojętności często również skrywają nieograniczone potrzeby seksualne. Jednak na tym kończy się dobra strona medalu – kobiety, których patronem jest Jowisz są trudne do zdobycia i okiełznania, które są skłonne pozostać singielkami – tak po prostu czują się lepiej.