poniedziałek, 03 grudzień 2012 14:11

Pokaż swoją twarz, a powiem, co Cię czeka

Biorąc pod uwagę fakt, że już praktycznie ze wszystkiego możemy wróżyć, można dojść do wniosku, że w każdej rzeczy zapisany jest nas los. A co najważniejsze – jest on wypisany nawet na twarzy!

Fizjognomika (czasem także nazywana fizjonomiką) jest umiejętnością odczytywania przyszłości człowieka na podstawie rysów jego twarzy. Wynika to z teorii, że poszczególne elementy naszej aparycji przydzielane są do konkretnych stref interpretacyjnych. I tak, część od czoła do brwi odpowiada za stan umysłu i rozumu. Okolice nosa i policzków wskazują na emocje a usta i broda na poziom naszych sił witalnych. Inny podział stwierdza, że nasza twarz dzieli się na dwie części: od nosa w górę – część intelektualna (idealistyczna), a od nosa w dół – zwierzęca (realistyczna).

Faktyczna interpretacja kształtu czy cech charakterystycznych twarzy odbywa się na zasadzie wykorzystywania wiedzy biologicznej (wpływ hormonów i ich wpływ na nasz charakter), psychologicznej (smutny wyraz twarzy, etc.) oraz magicznej (do tego najczęściej potrzebna jest znajomość daty urodzenia lub znaku zodiaku).

© 2013-2020 by SN2.EU