wtorek, 18 grudzień 2018 13:00

Dobre garnki ze stali nierdzewnej – inwestycja na lata

W kuchni szukasz naczyń idealnych, które posłużą Ci przez długie lata i będą niezawodne podczas każdego gotowania. Dlatego zakupu garnków należy dokonać raz a dobrze, by był to wydatek, który będzie się opłacał i służył Ci dożywotnio. Takie cechy spełniają garnki WMF wykonane ze stali nierdzewnej.

Dlaczego garnki ze stali nierdzewnej?

To prawda – jeśli wybierzesz raz dobre garnki i będziesz o nie dbać, to zakup ten będzie wydatkiem jednorazowym, a może nawet dożywotnim. Garnki niskiej jakości mogą się przypalać, ulegać szybkiemu zarysowaniu, a nawet korodować, dlatego lepiej zainwestować w garnki WMF, które cechują się wysoką jakością stali nierdzewnej oraz niepowtarzalnym designem.

Dobre garnki ze stali nierdzewnej charakteryzują się znacznikiem 18/10, który określa procentową zawartość stali (18 %) i niklu (10%). Stal odpowiada za odporność garnków na zarysowania i korozję, a nikiel wpływa na błysk stali. Ponadto garnki takie świetnie przewodzą ciepło, gdyż posiadają kilkuwarstwowe dno, które często nazywane jest dnem akutermicznym. To znaczy, że świetnie kumuluje i rozprowadza ciepło po całym naczyniu, co w efekcie dodatnio wpływa na szybkość przyrządzania potraw oraz dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury. Garnki WMF posiadają także grube ścianki, co także pozytywnie wpływa na dobre warunki termiczne w naczyniu. Ponadto takie ścianki nie ulegają odkształceniom i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dobre garnki ze stali nierdzewnej powinny więc być ciężkie, bo to świadczy o tym, że moją grube dno i ścianki. Takie cechy posiadają właśnie garnki WMF, które możesz kupić tutaj: https://www.frankherbert.pl/pol_m_Kuchnia_Garnki-378.html.

Garnki ze stali nierdzewnej – te proste z nitowanymi, stalowymi uchwytami oraz pokrywką ze szkła hartowanego lub ze stali nierdzewnej – nadają się do piekarnika i można ich używać na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym indukcyjnych. Garnki WMF można myć w zmywarce, aczkolwiek nie jest to konieczne, gdyż wszelkie zabrudzenia z takich powierzchni bardzo łatwo zmyć.

Design czy funkcjonalność?

Zwyczajowo w dobrych garnkach ze stali nierdzewnej jedno nie wyklucza drugiego. Wysokiej klasy garnki łączą w sobie nowoczesny design z funkcjonalnością, która ułatwia i przyspiesza gotowanie potraw. Takie garnki są także uniwersalne, bo można w nich gotować, piec oraz dusić, a także używać w piekarniku. Garnki WMF ponadto są energooszczędne, gdyż grube ścianki i dno zapewniają szybsze gotowanie się potraw, a tym samym mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Wyświetlony 475 razy
© 2013-2019 by SN2.EU