środa, 26 wrzesień 2018 12:27

Zdrowie na talerzu, czyli jak dbać o siebie naturalnie

Wybór produktów spożywczych w dużych marketach jest ogromny. Niestety, większość z nich zawiera konserwanty i składniki, które służą przede wszystkim producentom, a nie konsumentom. Dlatego coraz więcej osób pragnie świadomie podejmować zakupowe decyzje i wybierać produkty naturalne, ekologiczne i po prostu zdrowe. Jak dbać o siebie naturalnie? Jakie produkty warto włączyć do diety? Odpowiedzi w artykule!

 

Zdrowe słodycze
Biały cukier nie bez przyczyny nazywany jest białą śmiercią. Nie tylko powoduje próchnicę, ale prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie. Na szczęście możemy odstawić biały cukier i jednocześnie nie rezygnować ze słodyczy! Biały cukier możemy zastąpić stewią, ksylitolem lub syropem z agawy. Każdy dobre eko sklep internetowy posiada w swojej ofercie naturalne słodziki, z których wyczarować można eko ciasta i inne zdrowe słodycze.

Herbaty i zioła
Do diety warto włączyć herbaty i zioła, które oczyszczają organizm z toksyn. Przykładem ziół może być czystek lub pokrzywa. Regularne picie takich ziół sprawia, że zmiany są nie tylko odczuwalne, ale również widoczne, na przykład w postaci ładniejszej cery.

Ekologiczne przetwory
Dostępne w marketach przeciery i inne produkty w słoikach często zawierają cukier i inne konserwanty. Warto wybierać przeciery stworzone z warzyw z ekologicznych upraw, które najczęściej dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością.

Dowiedz się więcej z bloga o zdowiu na Ekoplace24.pl

Zamiast mięsa 
Mięso dostępne w sklepach niestety nie należy do zdrowych. Dlatego warto zastępować mięso produktami warzywnymi. Kotlety sojowe zamiast wieprzowych czy pasztety warzywne są zdecydowanie zdrowsze i wcale nie są droższe! Szczególnie zdrowa żywność online dostępna jest w korzystnych cenach, niższych niż w stacjonarnych sklepach ze zdrową żywnością. Warto świadomie dokonywać wyborów zakupowych. W końcu to od nich zależy nasze zdrowie!

© 2013-2020 by SN2.EU