czwartek, 21 luty 2013 15:31

Gotuj z metalem, czyli kreatywne gotowanie.

Ostatni rok to prawdziwy rozkwit branży kulinarnej w internecie. Niczym króliki na wiosnę mnożą się rozmaite blogi, strony czy nawet kanały na YouTube o gotowaniu. Jednak ile można patrzeć na zmieniające się jedynie twarze osób, które gotują dokładnie to samo?
Vegan Black Metal Chef
No dobra, metalowcy też muszą coś jeść i to niekoniecznie koty sąsiadki spod trójki. Wypadałoby czasem wrzucić coś konkretnego na ruszt. Jednak rzadko który fan ciężkich brzmień do kuchni zamiast słitaśnego fartuszka zakłada pełną zbroję a w łazience przystraja się w sceniczny make up. Jednak właściciel kanału o dość specyficznej nazwie – Vegan Black Metal Chef (https://www.youtube.com/user/VeganBlackMetalChef) wychodzi z założenia, że w szarej kuchni (a raczej czymś co przypomina loch) przyda się trochę wyrazistej czerni. Żeby było bardziej klimatycznie, zamiast subtelnego męskiego głosu, rozprawiającego o wyższości świeżej kolendry nad suszoną, możemy usłyszeć przepis wyśpiewany growlem do metalowej ścieżki dźwiękowej. Jeśli to Was nie przekonuje, sprawdźcie sami czym można kroić warzywa lub rozgniatać orzeszki ziemne.

TheFoodPl
Fizyka – postrach większości ludzi, a przynajmniej humanistów. Skomplikowane wzory, teorie i mnóstwo dziwnych rzeczy, których prawie nikt nie potrafi pojąć. Jeśli tak uważasz, to twórcy kanału TheFoodPl (https://www.youtube.com/user/thefoodpl?feature=watch) pokażą Ci, że jest zupełnie inaczej. Ciekły azot, napalm czy szklane probówki skutecznie im zastępują takie staroświeckie przyrządy jak kuchnia gazowa, zamrażalnik czy garnki. Kto teraz tak gotuje? Żenada. W końcu każdy wolałby mieć kurczaka gotowego w pięć sekund niż czekać jakieś żmudne trzy kwadranse.

Jason Vorhee
Jeszcze za mało kreatywnie? No cóż, przepraszamy, lecz najlepsze zostawiliśmy na koniec. Nagrywający swoje kulinarne zmagania, często przejawiają dosyć spore parcie na szkło – inaczej by ich w końcu nie było na YouTube. Jednak pewien Polak, legitymujący się tajemniczym nickiem Jason Vorhee (https://www.youtube.com/user/JasonVorhee?feature=watch) zdecydował się na odrobinę skromności, w zamian za 100% oryginalności. I tak oto możemy obejrzeć prosty przepis na szarlotkę, w którym składniki wesoło tańczą po stolnicy i chętnie wskakują do miski. Cóż można rzecz – po prostu ciasto się samo robi!

Media

© 2013-2020 by SN2.EU