wtorek, 17 wrzesień 2019 11:02

Poskromić blond

Pielęgnacja blond włosów Pielęgnacja blond włosów

Każda blondynka wie, jak bardzo kolor włosów potrafi być kapryśny… Bez względu na to, czy włosy są naturalne, czy farbowane mogą tracić kolor i blask. Jednym z najczęstszych zmartwień są pojawiające się żółte odcienie.

Włosy piękne, jak po wyjściu od fryzjera? Tak! Ale nie przez cały czas - która z nas nie słyszała zaraz po koloryzacji, że zaleca się po kilku tygodniach sięgnąć po fioletowy szampon i odżywkę?

Kosmetyki Black Platinum

Kosmetyki Black Platinum

Skąd ten żółty odcień?

W trakcie rozjaśniania w pierwszej kolejności z włosów wytrąca się niebieski pigment, który odpowiedzialny jest za chłodną tonację - tą, która przez wiele z nas jest najbardziej pożądaną. Kolejno wytrącany jest pigment czerwony i na samym końcu pigment żółty, po którego wytrąceniu włosy zostają całkowicie pozbawione koloru.

Blond ma tendencję do żółknięcia. Dziać się może tak zarówno pod wpływem nieprawidłowego zastosowania produktu, niewłaściwego doboru jak i nadmiernej ekspozycji włosów na słońce.

Gdy włosy zaczynają żółknąć

Jeżeli żółte odcienie uwydatniły się po pewnym czasie, warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację. W przypadku włosów blond najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające niebiesko-fioletowe pigmenty, które neutralizują żółty odcień.

Odpowiednia pielęgnacja

W przypadku włosów rozjaśnianych warto zwrócić uwagę na skład produktów. Kosmetyki nie mogą dodatkowo ich wysuszać. Marka Black Professional stworzyła kurację Premium PLATINUM do włosów blond z ekstraktem z migdałów, który odżywia i nawilża suche włosy, pozostawiając je bardziej miękkie i lśniące. Szampon dzięki bezsiarczkowej formule, delikatnie oczyszcza skórę głowy i działa odświeżająco na kolor, natomiast maska dzięki zawartości fioletowych pigmentów rewitalizuje blond, który z biegiem czasu traci połysk, witalność i odcień.

Pielęgnacja po - zapobieganie

Jeżeli udało się już pozbyć żółtych odcieni, do codziennej pielęgnacji warto włączyć Tone Booster. To napigmentowany spray tonujący, który neutralizuje żółte tony, zapobiega ich powstawaniu, a dodatkowo wzmacnia i nawilża włosy. Można go stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. W swoim składzie zawiera organiczne ekstrakty z migdałów, keratyny oraz jedwabiu.

Więcej informacji:

www.adrionpolska.pl

© 2013-2020 by SN2.EU