środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 26 marzec 2018 12:19

Postaw na moc kosmetyków ziołowych!

Kosmetyki ziołowe przeżywają w ostatnich latach prawdziwy renesans. Nic dziwnego, składniki pochodzenia naturalnego są niezwykle łagodne dla skóry i przyjazne alergikom. Rośliny były wykorzystywane w medycynie oraz kosmetologii już od starożytności. Od doskonale znanych pokrzyw czy skrzypu, po chmiel i wilcze jagody – dlaczego warto korzystać z kosmetyków na bazie naturalnych składników?

 

Kosmetyki ziołowe dla wrażliwej skóry i delikatnych włosów

Nie od dziś wiadomo, że zioła wpływają pozytywnie na organizm; zarówno od zewnątrz, jako składnik preparatów pielęgnacyjnych, ale też w formie suplementów, tabletek i naturalnych naparów. Dzięki zaawansowanemu procesowi produkcyjnemu, nawet najbardziej niespodziewane z roślin wykazują właściwości lecznicze, kojące lub upiększające. Doskonałym przykładem jest występująca m.in. w Polsce wilcza jagoda. W formie surowej jest rośliną toksyczną, natomiast przygotowane z niej krople do oczu były jednym z najpopularniejszych kosmetyków średniowiecznych Włoch. Pozyskiwana z owoców atropina rozszerzała źrenice i nadawała oczom blasku. W wyniku tego zabiegu, wilcza jagoda została nazwana „belladonną” (łac. piękna pani).

Coraz więcej kobiet szuka naturalnej alternatywy dla popularnych preparatów. Jest to wynikiem nie tylko modnego obecnie ekologicznego stylu życia, a przede wszystkim rosnącej świadomości konsumentek. Poszukując kosmetyków na bazie ziół, nie sposób pominąć serii do pielęgnacji włosów Barwa Ziołowa. Dzięki wieloletniej tradycji, etycznym praktykom zawodowym i doświadczeniu w pracy ze składnikami pochodzenia roślinnego, Barwa stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów kosmetyków z ziołowymi ekstraktami. Preparaty Barwy Ziołowej wykorzystują ekstrakty ziołowe o sprawdzonym działaniu, jak pokrzywa, chmiel, skrzyp polny czy ekstrakt z brzozy. Produkty nie zawierają barwników, silikonów, ani parabenów stawiając na skuteczność ziołowych substratów. Zaczynając przygodę z kosmetykami na bazie ziół, warto postawić na Barwę Ziołową i obserwować pozytywne efekty!

Naturalna pielęgnacja, którą zaskoczysz znajomych!

Jak powszechnie wiadomo, szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli! Kosmetyki na prezent są świetnym rozwiązaniem, ale często wiążą się z kilkoma problemami. Przede wszystkim, perfumy uważane są za idealny prezent dla kobiety. Szampon czy żel pod prysznic to kosmetyki codziennego użytku, więc sprezentowanie ich jest świetnym praktycznym pomysłem. Dlaczego warto kupić jako prezent kosmetyki ziołowe? To proste – w grę wchodzi przede wszystkim oryginalność prezentu! Preparaty pochodzenia naturalnego z pewnością przykują uwagę dzięki swojej niecodzienności, a ich rosnąca popularność czyni z nich doskonałe kosmetyki na prezent!

Jeśli preparaty ziołowe odpowiadają Twoim potrzebom, czemu nie polecić ich najbliższym? Problem dotyczący kosmetyków na prezent polega na tym, że nie wypada wręczyć ich każdemu. Zgoła inaczej mają się sprawy w przypadku krewnych i bliskich osób, na przykład drugiej połówki. Większość mężczyzn, wybierając środki pielęgnacyjne, sugeruje siępięcioma kryteriami: skuteczność stosowania, wydajnością, ceną, marką oraz zapachem. Szukając kosmetyków na prezent dla rodziców czy ukochanej osobie, warto rozważyć produkty Barwy Ziołowej.