poniedziałek, 25 lipiec 2016 18:50

Ochrona wrażliwej skóry w czasie letnich upałów – test Kremu ochronnego Dermedic

Latem nasza skóra jest narażona na większe uszkodzenia niż w czasie innych pór roku. Wszystko przez duże nasłonecznienie i silniejsze promieniowanie ultrafioletowe. Nawet skóra normalna potrzebuje dodatkowej ochrony i nawilżenia. Ja jednak mam duży problem z nadwrażliwością i suchością skóry, do tego mam cerę naczynkową, która wymaga dodatkowej, specjalnej pielęgnacji.


Właśnie dlatego zdecydowałam się przetestować krem ochronny do twarzy marki Dermedic z serii Sunbrella stworzony z myślą o osobach takich jak ja, które mimo skóry problematycznej chcą korzystać z kąpieli słonecznych.

 

Producent poleca ten krem osobom o wrażliwej skórze, ale także takim, które mają problemy związane z alergią na słońce, przebarwieniami i jasnej karnacji. Ma on nas chronić przez fotostarzeniem się skóry, a także szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB oraz co jest wyjątkowe przeciwko promenowaniu IR. To, co mnie bardzo zaintrygowało, to fakt, że krem mogą też stosować osoby, które korzystały z zabiegów medycyny estetycznej, a po nich, jak wiadomo, nie można skóry eksponować na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Pozytywnie zaskoczył mnie skład tego kosmetyku. Wśród najważniejszych znajduje się witamina E, olej z oliwek i masło shea, a także filtry chroniące przed słońcem.

Co mogę powiedzieć na temat tego kremu po jego kilkukrotnym zastosowaniu? Bardzo podoba mi się jego konsystencja. Jest lekka i dobrze się wchłania. Już po nałożeniu skóra jest lepiej nawilżona i dodatkowo nie czuć takiego napięcia jak zwykle. Dla suchej i wrażliwej skóry to prawdziwa ulga.
Po ekspozycji na słońce nie ma uczucia przesuszenia i ściągnięcia skóry, a także nie wystąpiły przebarwienia, które dość często się u mnie pojawiały w czasie opalania. Dla mnie bardzo ważne jest też to, że krem ma delikatne działanie przeciwzapalne i wspomaga regenerację skóry, co jest bardzo ważne, kiedy skóra ulegnie podrażnieniu w czasie opalania.

Jestem zadowolona z tego kosmetyku i chętnie sięgnę po kolejne produkty z linii SunBrella przeznaczone dla mojego rodzaju skóry.

Czytany 948 razy
© 2013-2019 by SN2.EU