środa, czerwiec 12, 2024
wtorek, 15 luty 2022 13:51

Inteligentny dom – w jaki sposób działa?

ramki ipad ramki ipad pixabay

Smart home to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które cały czas zyskuje nowych zwolenników.

Nie należy się jednak temu dziwić, ponieważ możliwości jakie oferuje inteligentny dom są ogromne, a codzienne czynności z tak innowacyjnymi rozwiązaniami, zamiast obowiązkiem są czystą przyjemnością. W jaki sposób działa inteligentny dom? Kto może z niego skorzystać i w jaki sposób można nim sterować?

 

Inteligentny dom – czym jest?

Smart home to zespół inteligentnych urządzeń podłączonych do centralnego punktu i współpracujących ze sobą wzajemnie. Ich działanie może być sterowane automatycznie według zapamiętanych parametrów lub manualnie przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy ipadzie. Inteligentny dom działa w oparciu o koncepcję Internetu Rzeczy, w myśl którego urządzenia połączone w sieć współpracują ze sobą lub z użytkownikami zewnętrznymi. W ten sposób bez wstawania z kanapy można sterować natężeniem światła, zasłaniać i odsłaniać rolety, włączać i wyłączać zasilanie w gniazdkach czy oglądać nagranie z monitoringu w czasie rzeczywistym. 

Zalety inteligentnego domu

Korzyści płynących z rozwiązań smart home jest wiele, jednak najważniejszymi z nich są wygoda oraz bezpieczeństwo. Możliwość zdalnego sterowania niemal wszystkimi urządzeniami w domu to ogromne udogodnienie. Zrozumie to każdy, kto choć raz musiał wstać z ciepłej kanapy, aby wyłączyć światło czy ściszyć telewizor. Smart home sprawia, że wszystkie te rzeczy można wykonać za pomocą aplikacji na smartfonie lub ipadzie. Drugą ogromną zaletą jest bezpieczeństwo. Oprócz zaawansowanych funkcji monitoringu, który wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy w domu lub na posesji zauważy coś podejrzanego, inteligentny dom oferuje także inne funkcje. Informuje domowników o wykryciu dymu czy ulatniającego się gazu. Co więcej, pozwala na zdalne zamknięcie bramy czy odłączenie od zasilania gniazdek.

Jak działa aplikacja smart home?

Inteligentny dom jest połączony z przeznaczoną do niego aplikacją, którą można obsługiwać z poziomu smartfona lub ipada. W tym celu warto skorzystać z rozwiązania jakim są ramki ipad, dzięki którym obsługa ipada i sterowanie domem będzie jeszcze bardziej komfortowe. W ofercie sklepu Erdom znajdują się różnego rodzaju ramki na tablety i Ipady służące zarówno do przenoszenia urządzenia jak i do zadokowania go w dowolnym miejscu. Szeroki wybór kolorów ramek sprawia, że z łatwością można dopasować je do każdego pomieszczenia. Sprawdź dostępne ramki w sklepie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/panele-sterownicze/ramki-na-tablet/