sobota, maj 18, 2024
czwartek, 24 luty 2022 09:54

10 pomysłów na aranżację niewielkiej sypialni w stylu nowojorskim

sypialnia w stylu nowojorskim sypialnia w stylu nowojorskim

Styl nowojorski w aranżacji wnętrz kojarzy nam się przede wszystkim z dużymi pomieszczeniami urządzonymi bogato i ze smakiem.

Wydawać by się mogło, że jest on przeznaczony wyłącznie do przestronnych domów i apartamentów, natomiast zupełnie nie nadaje się do małych mieszkań. To jednak nie prawda. Umiejętne wykorzystanie charakterystycznych cech tego stylu pozwoli na stworzenie nowojorskiej sypialni, nawet na niewielkiej przestrzeni. Podpowiadamy jak to zrobić.

 

1. Sypialnia to sypialnia

W stylu nowojorskim pomieszczenia mają swoje, jednoznacznie określone przeznaczenie. Dlatego urządzając sypialnię pamiętaj, by były tam wyłącznie meble i dekoracje przeznaczone do wypoczynku.

2. Łóżko – punkt centralny

Cechą charakterystyczną dla nowojorskiego stylu jest wyraźnie wyróżniony punkt centralny pomieszczenia. W przypadku sypialni jest nim duże łóżko przyciągające uwagę każdego, kto wejdzie do pokoju. Jeśli marzysz o wielkomiejskiej sypialni koniecznie pozbądź się rozkładanego tapczanu lub sofy i wymień je na eleganckie i wygodne łóżko.

sypialnia w stylu nowojorskim

sypialnia w stylu nowojorskim

3. Duży zagłówek

Łóżko stanowiące punkt centralny sypialni ustawiane jest zazwyczaj przy jednej ze ścian. Aby prezentowało się wspaniale, a do tego było wygodne, pomyśl o modelu z dużym tapicerowanym wezgłowiem. Zagłówek obity miękką tkaniną jest nie tylko doskonałym oparciem, ale także elementem dekorującym ścianę.

4. Dekoracyjne tekstylia

Nowojorska sypialnia nie może obejść się bez odpowiednio dobranych tekstyliów. Wybierając się na zakupy postaw na  lśniące, jasne tkaniny. Doskonale sprawdzi się delikatna, satynowa pościel. Koniecznie dobierz stylowe poduszki i kapę. Nie zapomnij też o lejących, długich zasłonach, które wspaniale udekorują okno. Jeśli lubisz szybkie zakupy przez Internet polecam sklep z ekskluzywnymi dodatkami do wnętrz - MyHoneyHome.pl.


5. Symetria

Kolejnym elementem charakterystycznym dla stylu nowojorskiego jest symetria. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu punkt centralny uzupełniają meble i dodatki, najczęściej tworzące swoje lustrzane odbicie. Dlatego po obu stronach łóżka powinny znaleźć się dwie jednakowe szafki nocne, na których będą jednakowe lampki. Jeśli nie masz miejsca na szafki możesz umieścić na ścianie półkę na drobiazgi a po jej obu stronach dwa kinkiety, które podkreślą symetrię pomieszczenia.

6. Elegancka konsola

Toaletka to mebel rzadko spotykany w naszych mieszkaniach. Często uważana jest za niezbyt praktyczny element wyposażenia, który jedynie zajmuje miejsce. Jednak styl nowojorski nie obędzie się eleganckiej, dekoracyjnej konsoli. Ty również bardzo szybką ją polubisz.

7. Wygodna komoda

Komoda to mebel, którego nie może zabraknąć w sypialni. Możesz ustawić w pokoju jeden większy meble lub, jeśli masz więcej miejsca, dwie identyczne komody, które podkreślą symetrię wystroju wnętrza.

8. Lustra

W sypialniach zaaranżowanych w stylu nowojorskim nie może zabraknąć luster i przeszklonych powierzchni. W większych pomieszczeniach sprawdzą się lustra wiszące w eleganckich, metalizowanych ramach. Jeśli sypialnia jest bardzo mała, doskonale będą prezentowały się lustra zamontowane na drzwiach szafy.

9. Oświetlenie

W sypialni urządzonej w stylu nowojorskim bardzo ważne jest także oświetlenie. Warto zainwestować w dużą lampę sufitową. Pomyśl także o lampkach nocnych, które znajdą się na stolikach ustawionych przy łóżku. Pamiętaj, aby były w tym samym stylu co lampa główna.

sypialnia w stylu nowojorskim

sypialnia w stylu nowojorskim

10. Dekoracyjne dodatki

W pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu nowojorskim nie może zabraknąć dekoracyjnych elementów. W sypialni poza pięknymi lustrami oraz efektownymi meblami warto umieścić również kilka osobistych drobiazgów. Cudowną dekoracją będą ekskluzywne ramki na zdjęcia z fotografiami najbliższych, misy na drobiazgi i eleganckie pojemniki np. na kosmetyki czy biżuterię.

Styl nowojorski kojarzy się przede wszystkim z dużymi pomieszczeniami, jednak nie oznacza to, że malutka sypialnia w bloku nie może być zaaranżowana w ten sposób. Wyraźne wyznaczenie w sypialni punktu centralnego, którym jest wygodne łóżko oraz dodanie mebli i elementów dekoracyjnych sprawi, że nawet malutki pokój będzie prezentował się wspaniale.