sobota, maj 18, 2024
czwartek, 24 luty 2022 16:09

Poranna erekcja, a problemy z potencją

Maxon Forte Maxon Forte pixabay

Doświadczają jej mężczyźni w każdym wieku - od nastolatków, po panów na emeryturze. Mowa tu o porannej erekcji. Czym ona tak właściwie jest? Co ją powoduje?

Czy powinniśmy się martwić jej występowaniem, czy wręcz przeciwnie? Pytania te zadają sobie nie tylko młodzi mężczyźni wchodzący powoli w dorosłość, ale często też dojrzałe osoby, które nigdy nie zadały sobie trudu odnalezienia odpowiedzi na te pytania. Z uwagi na rożne perturbacje związane z edukacją seksualną w Polsce, trudno o inny stan rzeczy.

 

Kilka razy podczas trwania snu.

Poranny wzwód, którego doświadczają często mężczyźni zaraz po przebudzeniu, to tak naprawdę ostatni z kilku, które występują przez całą noc. Zazwyczaj podczas jednego cyklu, erekcja występuje około pięciu razy, a każda z nich trwa nawet do 25 minut. Naukowcy proponują parę wytłumaczeń na jej występowanie, ale przedstawione wnioski trudno uznawać za wiążące - tak po prostu jest.

Czy tak ma być?

Poranna erekcja nie jest niczym złym, a właściwie jest to zjawisko pożądane. W pierwszej kolejności świadczy ona o nienagannej sprawności seksualnej. Nocne oraz poranne wzwody pomagają pozostawać ciałom jamistym w dobrym stanie, co zapobiega impotencji. Wydaje się więc, że jest to mechanizm, który dba o poprawne funkcjonowanie naszego organizmu.

Gdy brak porannej erekcji…

Brak porannej erekcji, powodowany jest przez nadmierny długotrwały stres, zmęczenie, zła dieta oraz niewystarczająca ilość snu. Oczywiście pojedyncze epizody, w których jej nie doświadczamy o poranku nie muszą oznaczać nic złego. Brak występowania porannego wzwodu przez dłuższy okres czasu może być jednak początkiem problemów z erekcją, a następnie z impotencją. Nie należy wtedy ignorować problemu, a raczej stawić mu czoła, zwłaszcza, że w obecnych czasach mamy ku temu wiele instrumentów.

Jak radzić sobie z takimi problemami?

Zdarza się jeszcze nierzadko, że mówienie o sprawności seksualnej i problemach z erekcją jest tematem tabu. Na szczęście zdarza się to już coraz rzadziej, a większość społeczeństwa traktuje takie problemy jak każde inne dolegliwości związane z naszymi ciałami. Nie jest to wreszcie problem, którym należałoby się jakoś szczególnie przejmować. W dwudziestym pierwszym wieku, dostępne na rynku jest wiele preparatów, które pozwalają poradzić sobie z tymi zaburzeniami. Jednym z remedium na zaburzenia erekcji jest choćby preparat Maxon Forte - https://maxonforte.pl/. Preparaty pomagające w walce z problemami z erekcją zaczynają działać już po kilkunastu minutach, a efekt utrzymuje się nawet parę godzin. W przypadku poważniejszych zaburzeń, jeśli takie preparaty bez recepty nie spełniają pokładanych w nich nadziei, należy zasięgnąć rady lekarza, specjalisty w tym kierunku.